3:25 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
کد خبر: 59555 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ خرداد - 6:42 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

هوا گرم می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دما در بیشتر مناطق کشور طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش گفتگونیوز ، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که از امروز (دوشنبه ۱۳ خردادماه) تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، گفت: در این روزها افزایش نسبی دما برای اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (دوشنبه ۱۳ خردادماه) در شمال فارس، غرب کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت، افزود: امروز برای جنوب غرب یزد و بخش‌هایی از کرمان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز (۱۳ خردادماه) در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود، اظهار کرد: فردا (سه‌شنبه ۱۴ خردادماه) برای شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: پس فردا (چهارشنبه ۱۵ خردادماه) در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده خواهیم داشت. همچنین در روزهای (پنج‌شنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ خردادماه) برای استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین، البرز و تهران و همچنین دامنه‌های زاگرس در استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و شرق لرستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از امروز تا پایان هفته در برخی مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه زابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران اظهار کرد: امشب، فردا و پس فردا آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ خردادماه) به ترتیب ۳۳ و ۲۰ درجه سانتیگراد و ۳۵ و ۲۵ درجه سانتیگراد باشد.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: