1:24 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
کد خبر: 59625 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد - 4:52 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اشتیاق لاوروف برای اطلاع از نتیجه سفر هایکو ماس به تهران

وزیر امورخارجه روسیه گفت که برخی شرکای اروپایی می‌خواهند کاری کنند تا ایران مرتکب اشتباه شود و گام‌هایی را بردارد که به معنی نقض برجام خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف که در یک مجمع بین‌المللی در قطر صحبت می‌کرد، ادامه داد: تا جایی که چشم‌انداز حفظ برجام مورد نظر است خیلی چیزها به اروپا بستگی دارد. من با اشتیاق منتظرم تا از نتیجه سفر هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان به تهران مطلع شوم.

لاوروف خاطر نشان کرد: من این را غیر محتمل نمی‌دانم که برخی شرکای‌مان در اروپا می‌خواهند که ایران اشتباه کند و گام‌هایی را بردارد که مطابق با برنامه جامع اقدام مشترک نیست. سپس برخی در اروپا نفس راحت خواهند کشید و با خیال آسوده از مسئولیت شانه خالی خواهند کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین اظهار داشت: چنین اتفاقی بسیار قابل تأسف خواهد بود اما من امیدوارم و انتظار دارم که اروپا به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متعهد باشد.

سرگئی لاوروف همچنین در اظهاراتی خاطرنشان کرد: ایران همچنان در چارچوب‌های تعیین شده در برجام در ارتباط با غنی‌سازی و ذخیره آب سنگین عمل می‌کند.

وی همچنین گفت: بسیار ضروری است که مسکو و واشنگتن یک بیانیه مشترک در عالی‌ترین سطح در زمینه غیرقابل پذیرش بودن هرگونه جنگ هسته‌ای منتشر کنند.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: