10:51 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر
کد خبر: 59861 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۳ تير - 4:57 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ابتکار: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس پیگیری می‌شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود تا از حق و حقوق این قشر حمایت ویژه صورت گیرد.

به گزارش گفتگونیوز از ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در مراسم «زمانی برای تو» که مصادف با میلاد حضرت معصومه (س) در ایوان شمس برگزار شد، اظهار داشت: در صددیم تا حمایت از کودکان و نوجوانان را با پیگیری حقوق این قشر در مجلس حمایت کنیم تا با درخواست دولت و مجلس این لایحه به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه ایرادات این لایحه از طریق دولت اصلاح شده است، افزود: در آخرین مرحله از مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تقاضا داریم تا این لایحه در جهت حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب نهایی برسد.

معاون رئیس جمهوری همچنین به دومین لایحه در خصوص ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال (در برخی از نقاط کشور وجود دارد) اشاره کرد و گفت: آمار ازدواج این دختران بسیار اندک است ولی برای این معاونت بسیار مهم است چرا که این لایحه از طریق دولت به کمیسیون فرعی ارسال و به زودی تصمیم نهایی آن گرفته می شود.

ابتکار همچنین به ضرورت توجه به نیازهای دختران در جامعه پرداخت و گفت: سال گذشته ۶۷ هزار معلم مقطع ابتدایی آموزش‌های مربوط به حوزه ورزش و تربیت بدنی را فرا گرفتند و امیدواریم در آینده شاهد پویایی بیشتر تربیت بدنی در مدارس مقطع ابتدایی باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به مهارت‌های ارتباطی اظهار کرد: اگر افراد مختلف مهارت‌های ارتباط گرفتن با افراد و گفت و گو را به بهترین نحو ممکن آموزش ببینند، نتیجه این اتفاق را در جامعه خواهیم دید.

معاون رییس جمهوری بیان کرد: مهارت زندگی برای دختران نیز ضروریست چرا که در کنار درس، آموزش و پرورش نیز نگاه علمی به مهارت زندگی برای دختران مهم است.

وی با بیان اینکه دختران در گفت و گوی بین رسانه‌ها و تمام دستگاه‌ها باید دخیل باشند افزود که در تصمیم سازی ها و شکل گیری برنامه‌ها می‌بایست جوانان حضوری فعال داشته باشند.

مراسم «زمانی برای تو» امروز به مناسبت روز دختر با معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیروز حناچی شهردار تهران، طیبه سیاوشی، فاطمه سعیدی و پروانه مافی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، و شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در ایوان شمس برگزار شد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: