6:56 صبح | ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
کد خبر: 60000 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير - 5:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کولاک زنان ایران و طلای کاپیتان

«طراوت خاکسار» و «حمیده عباسعلی» به مدال طلای رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا دست یافتند تا درخشش این تیم را کامل کنند. «ذبیح الله پورشیب» کاپیتان تیم مردان نیز دیگر طلا را ضرب کرد.

شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز جمعه در شهر تاشکند ازبکستان با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشورآغاز شده و تا فردا ادامه دارد.

مسابقات رده‌بندی و فینال هم اکنون در حال برگزاری است. پیکارهای کومیته تیمی مردان و زنان نیز فردا برگزار می شود.

امروز و در فینال وزن منهای ۵۵ کیلوگرم زنان «طراوت خاکسار» با نمایشی تحسین‌برانگیز با حساب هفت بر صفر «سوینچ راخیموآ» از ازبکستان را شکست داد و طلایی شد.

در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم «رزیتا علیپور» در فینال مقابل «ژیا اویان» نماینده مطرح چین قرار گرفت و پس از تساوی در وقت قانونی با رای داوران بازنده شد و نقره گرفت.

در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم «حمیده عباسعلی» بانوی پرافتخار کاراته ایران مقابل «صوفیا برولتسوا» از قزاقستان به پیروزی رسید تا بازهم طلایی شود.

این چهارمین مدال طلای عباسعلی در کومیته (مبارزه) انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا است.

«ذبیح الله پورشیب» کاپیتان تیم مردان ایران در فینال وزن منهای ۸۴ کیلوگرم با «محمود ساجان» از اردن مبارزه کرد و با کسب پیروزی یک بر صفر به مدال طلا رسید تا به ناکامی تیم مردان پایان دهد.

پیش از این «فاطمه صادقی»، «سجاد گنج‌زاده»، «بهمن عسگری» و کاتای تیمی مردان ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، میلاد فرازمهر و علی زند به مدال برنز رسیده بودند.

کاتای تیمی زنان ایران با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی جعفری زاده در تمرینات از حضور در فینال و مبارزه با ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شود.110

منبع: ایرنا

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: