8:09 صبح | ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
کد خبر: 60430 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ شهريور - 6:38 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

حجتی: اقتصاد کشور به ثبات نسبی رسیده است

به گزارش گفتگونیوز از ایرنا، محمود حجتی عصر چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: برای صیانت از اقتصاد کشور با توجه به فشارهای دشمنان باید اقتصاد را مقاوم کنیم و این موضوع از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه، اشتغال و محدودیت آب را دو چالش کنونی کشور دانست و گفت: ایجاد سایت‌های گلخانه به راحتی پاسخ مثبت به این دو چالش را می‌دهد و می‌شود در این سایت‌ها محصول خارج از فصل تولید کرد.
حجتی با اشاره به مزیت‌های فراوان استان کرمانشاه در بخش‌های آب، خاک، مرز و سایر حوزه‌ها افزود: با وجود این همه ظرفیت استان در زمینه گلخانه خیلی عقب است و جای کار دارد. 
وی کرمانشاه را دارای غنی‌ترین خاک در کشور دانست و گفت: این استان با یک میلیون هکتار زمین آبی و دیم و متوسط بارندگی دو برابر کشور شرایط بسیار خوبی برای کشاورزی دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
حجتی شرایط را برای صادرات محصولات کشاورزی به اقلیم کردستان و عراق و همچنین روسیه فراهم دانست و افزود: از این ظرفیت هم برای صادرات محصولات کشور باید استفاده کنیم.
وی یادآوری کرد که کشت گلخانه ای منجر به صرفه جویی ۸۵ تا ۹۰ درصدی مصرف آب می شود که این بخش مغفول مانده است.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سخنانش به اقبال کشاورزان کشور به گشت گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: زعفران به عنوان یکی از این گیاهان هم اشتغالزایی خوبی دارد و هم مصرف آب کمتری دارد و مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی است.
حجتی یادآوری کرد که رطوبت استان کرمانشاه بالا است و از این رو در کشت محصولاتی مانند زعفران باید دقت شود و بدون برنامه اقدام به کشت نشود و حتما کشت ها با اقلیم سازگاری داشته باشد.
او همچنین گردشگری را از بخش های با ظرفیت بالای استان کرمانشاه دانست و خواستار معرفی جاذبه های گردشگری استان به داخل و خارج از کشور شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: