9:36 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
کد خبر: 60530 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر - 11:40 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

احمد مازنی: از انتخابات 88 درس عبرت بگیریم

«باید در انتخابات آینده مجلس به سمت برویم كه خروجی آن همچون بازی باخت-باخت سال ۸۸ نباشد. ما در آن زمان می‌توانستیم بهتر عمل كنیم پس باید از گذشته عبرت بگیریم.»

احمد مازنی، عضو فراكسیون امید مجلس با اشاره به تهیه پیش‌نویس میثاق‌نامه انتخابات گفت:«باید در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم از گذشته عبرت بگیریم تا به كشور و منافع ملی آسیب وارد نشود.»

مازنی با اشاره به وجود ۱۱۰ حزب در كشور گفت: «مهم‌ترین كار آن است كه چند حزب بزرگ تشكیل شده و در درون آنها فراكسیون‌هایی ایجاد شوند. همچنین ائتلاف جبهه‌ها به رسمیت شناخته شود نه اینكه همچون شرایطی فعلی شاهد تعدد احزاب آن هم با تعداد كم اعضا باشیم.»

مازنی در ادامه به موانع ایجاد نظام حزبی اشاره كرد و گفت:«در مساله انتخابات علاوه بر قصور احزاب، قصور دولت در لایحه انتخابات را شاهدیم.»

او با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی گفت:«شورایی خارج مجلس و درون مجلس تشكیل و مجمع گفت‌وگوی ملی راه‌اندازی شد كه اولین خروجی آن پیش‌نویسی تحت عنوان میثاق‌نامه انتخابات با تاكید بر منافع ملی بود.»

این عضو فراكسیون امید تاكید كرد:«باید در انتخابات آینده مجلس به سمت برویم كه خروجی آن همچون بازی باخت-باخت سال ۸۸ نباشد. ما در آن زمان می‌توانستیم بهتر عمل كنیم پس باید از گذشته عبرت بگیریم.»

 

 

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: