3:14 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
پرسش
کد خبر: 60672 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ آبان - 11:11 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

​ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر در گلستان

با توجه به حساسیت موضوع و صیانت از دام و طیور و احتمال انتقال بیماری از پرندگان مهاجر ممنوعیت شکار پرندگان در گلستان از امروز اجرایی می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: تا اطلاع بعدی که به صورت مکتوب اعلام می‌شود شکار در گلستان ممنوع است.


به گزارش ایلنا، عبدالرضا چراغعلی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و صیانت از دام و طیور و احتمال انتقال بیماری از پرندگان مهاجر ممنوعیت شکار پرندگان در گلستان از امروز اجرایی می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این کارگروه گفت: این کارگروه برای کنترل و پیشگیری از آنفلوانزا تشکیل شد که با توجه به شروع فصل سرما لازم است تمام دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

عبدالرضا فاضل گفت: تا کنون یکصد و سه نفر با علائم آنفلوانزا بستری شدند که آزمایش آنفلوانزای H۱N۱ سیزده نفر مثبت گزارش شد و یک نفر نیز جان باخت. دارو‌های خاص برای افراد خاص و بیماران بستری ناشی از این بیماری تامین شده است.

محرابی مدیرکل دامپزشکی گلستان نیز گفت: مردم از خرید هرگونه مرغ زنده در حاشیه شهر‌ها و روستا‌ها خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه آلودگی با شماره تلفن ۱۵۱۲ تماس بگیرند.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: