3:42 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
پرسش
کد خبر: 60675 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ آبان - 4:06 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

باهنر: اعتیاد به قیمت سوخت را نمی‌توان یک شبه ترک کرد

یک زمانی می‌گویند که مذاکره می‌کنیم، بعد فشارها را افزایش می‌دهند و از طرفی وقتی شلوغی و آشوبی پیش می‌آید، همه جشن می‌گیرند می‌گویند که با مردم ایران هستیم البته آن هم مردمی که خودشان انتخاب می‌کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه برخی به این قیمت سوخت اعتیاد پیدا کرده‌اند، گفت: این اعتیاد را یک شبه نمی‌شود ترک داد، باید با یک زمانبندی این کار انجام شود، چرا که هم ۲۰ میلیون سوخت قاچاق می‌شود و هم شیب مصرف بنزین کاهش پیدا می‌کند


به گزارش ایلنا، محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری با موضوع انتخابات مجلس یازدهم که صبح امروز ۲۷ آبانماه ۹۸ برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ربیع الاول و هفته وحدت گفت: امیدواریم آنهایی که کمر همت بسته‌اند از منافع اقتصادی منطقه استفاده کنند و از هیچ کار غیرانسانی هم ابا ندارند سر جای خودبنشیند و امیدوارم که امت اسلامی نیز هر چه بیشتر باهم متحد بشوند.

این کنشگر سیاسی اصول‌گرا افزود: مادر و ام الخبائث همه مسائل و شرارت‌ها هیات حاکمه آمریکا هستند که برای رسیدن به منافعشان همه مسائل حقوق بشری و اخلاقی و انسانی را زیر پا می‌گذارند.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: یک زمانی می‌گویند که مذاکره می‌کنیم، بعد فشارها را افزایش می‌دهند و از طرفی وقتی شلوغی و آشوبی پیش می‌آید، همه جشن می‌گیرند می‌گویند که با مردم ایران هستیم البته آن هم مردمی که خودشان انتخاب می‌کنند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به روز ۱۳ آبان و تسخیر سفارت آمریکا گفت: هر چه از ۱۳ آبان می‌گذرد بیشتر متوجه می‌شویم که ام الخبائث آمریکاست و هر چه می‌گذرد ما قوی‌تر می‌شویم آمریکا ضعیف‌تر و امیدوارم که سر جای خود بنشیند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت بنزین کار درستی بود، گفت: این مساله پروژه‌ای است و دلایل و استدلال‌های زیاد دولت را دارد و قوای کشور ناچار بودند که آن را انجام دهند اما باید یک سبد سیاسی برای آن پیش‌بینی می‌شد و بر اساس آن پیش می‌رفت.

باهنر گفت: در دوره پیش هدفمندی یارانه‌ها دولت و مجلس صد اقدام را طراحی و مشخص کرد که بر اساس زمانبندی آن را اعمال کردیم.

وی با بیان اینکه در برخی از مواقع ممکن است که توقعی نسبت به مسئولان باشد که امکان پذیر نیست، گفت: برخی ممکن است بگویند که چرا یک هفته جلوتر اعلام نشد اما غیر ممکن است که مساله‌ای که محرمانه است را اعلام کنند، فکر کنید اگر از هفته قبل اعلام می‌شد خیلی تبعاتی بدی از جمله صف‌های بنزین و مسائل دیگر پیش می‌آمد.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس با اشاره به وعده‌ها و یارانه هایی که دولت قرار است اراده دهد، تاکید کرد: نمایندگان مجلس با وضعیتی که پیش آمده باید به صورت جدی پیگیر وعده‌های جبرانی دولت باشند.

وی با بیان اینکه برخی به این قیمت سوخت اعتیاد پیدا کرده‌اند، گفت: این اعتیاد را یک شبه نمی‌شود ترک داد، باید با یک زمانبندی این کار انجام شود، چرا که هم ۲۰ میلیون سوخت قاچاق می‌شود و هم شیب مصرف بنزین کاهش پیدا می‌کند

وی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: حال که قیمت ان افزایش پیدا کرده ایت دیگر نباید با آلودگی هوا یا مشکلات و تصادفات جاده‌ای روبرو شویم، بنابراین مجلس به صورت جدی ورد پیدا کنند وهمچنین مسئولان قضایی دقت کنند که این افزایش در سایر کالاها اثر نگذارد.

نماینده پیشین مجلس در پاسخ به سوال خبرنگاری راجع به شورای ائتلاف و شیوه کار آن، گفت: شورای ائتلاف کار خود را شروع کرده است؛ چند استراتژی در این شورا مطرح شد که متفاوت از دوره‌های گذشته است که برخی مقاومت می‌کنند و برخی نیز حرص و ولع دارند. اما در مجموع بنا شده است که در استان‌ها و شهرستان‌ها دخالت نکنند و بیشتر نقش هدایتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این مدت باقی مانده تا ثبت‌نام شورای ائتلاف استان‌ها مشغول انجام کارهای خود هستند، بیان کرد: شورای نگهبان در مدت ۳۰ روزی که برای بررسی صلاحیت‌ها وقت دارد کار سختی در پیش رو دارد که بخواهد همه آنها را بدون اینکه حقی ضایع شود، بررسی کند.

باهنر با اشاره به تاکید بر جوانگرایی در انتخاب افراد، گفت: هر چه از حوزه‌های بزرگ به سمت حوزه‌های کوچک می‌رویم حامیان ما کم می‌شوند چرا که در حوزه‌هایی که تک نفره هستند، ماتریس رقابتی وجود دارد که ممکن است صنفی، قومیتی و غیره باشد و صرفا سیاسی نیست، اما در شهر تهران لیست حرف اول آخر را می‌زنند.

وی ادامه داد: شورای ائتلاف از حدود ۵۰۰ نفر اسمی که رسیده است ۹۰ نفر را انتخاب می‌کند که این روال در حال انجام است.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه ائتلاف شورای هماهنگی نیروهای انقلاب با جبهه پایداری و رسیدن به لیستی واحد در انتخابات، گفت: رویکرد و نظر جبهه پایداری را باید از خودشان بپرسید اما در تهران دو لیست از اصولگرایان در نمیآید.

وی با بیان اینکه معمولا در تهران دو لیست اصلی یکی مربوط به اصلاح‌طلبان و دیگری مربوط به اصولگرایان با هم به رقابت می‌پردازند و اگر لیست دیگری هم به اسم باشد لیست‌های حاشیه‌ای هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: نظر ائتلاف این است که همه کسانی که به جریان اصولگرایی اعتقاد دارند، بیایند و یکی بشویم که معمولا ۷۰ تا ۸۰ درصد ائتلاف شکل می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره ائتلاف جریان اصولگرایی با احمدی‌نژاد و یا حضور مستقل او گفت: با اینکه آقای احمدی‌نژاد انکار می‌کند اما منتصب به اصول‌گراها هستند و ما هنوز هم باید پاسخگوی کارهای دولت نهم دهم باشیم.

دبیر جبهه پیروان امام و رهبری اضافه کرد: جامعه هنوز فرقی بین اصول‌گرا از احمدی‌نژاد تا پایداری حس نمی‌کند؛ اگر آقای احمدی‌نژاد فعال باشد جریان سوم نیست بلکه از همین جریان اصول‌گرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی نذر کرده‌اند که فقط به مجلس بیایند، گفت: اما اینکه فراکسیون قدرتمندی تشکیل شود و منتسب به احمدی‌نژاد باشد امکان پذیر نیست.

این کنشگر سیاسی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره محبوبیت اصلاح‌طلبان و اصول‌گران گفت: ما مشکلی در دو جریان داریم که که یک پک و سبد نیستند مثلا نمی‌دانیم تیپ هنجارشکن اصلاح‌طلبان چقدر طرفدار دارد و تیپ میانه آنها چقدر، یا آقای روحانی که اصلاح‌طلبان معروف از ایشان حمایت کردند چقدر محبوبیت دارند؛ یا در اصول‌گرایان، جامعه روحانیت مبارز و جبهه پایداری و غیره چقدر محبوبیت دارند.

وی با بیان اینکه روحانی طبق نظرسنجی‌ها از محبوبیت پایینی در میان جامعه برخوردار است، گفت: چنین چیزی راجع به یک رئیس جمهور بی‌سابقه بوده است.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به محبوبیت قاسم سلیمانی و تاکید بر اینکه او جز سیاسیون محسوب نمی‌شود، اظهار کرد: مردم قدر حاج قاسم را می‌دانند و نمک‌نشناس هم نیستند اما ممکن است اگر از آنها بپرسید که نظرشان راجع به ریاست جمهوری حاج قاسم چیست، نظر دیگری بدهند.

باهنر با بیان اینکه در نظرسنجی‌ها اصلاح‌طلبان در حال حاضر دست بالایی ندارند، گفت: با اینکه مجلس به طور کامل در دست اصلاح‌طلبان نبود اما مردم می‌پرسند که همین ۳۰ نفر نماینده تهران چه کردند؟ خود کسانی که لیست را بسته‌اند هم شرمنده هستند.

وی تصریح کرد: به اصولگرایان گفته‌ام فکر نکنید که پشتتان گرم است هر کسی فکر کند پشتش گرم است شکست می‌خورد و در این انتخابات هر کسی بتواند با ادبیات مناسب سیاسی و درست کار کند امکان پیروزی خواهد داشت.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه وضعیت فعلی کشور مشارکت مردم در انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: الان که من بیرون از گود هستم شاید بگویم که می‌توانستیم این کار را بهتر انجام دهیم اما با وجود انتقادها اگر دولت با نظارت مجلس به تعهداتش عمل کند، شرایط متفاوت می‌شود.

وی افزود: دولت مصمم به اجرای تعهداتش است و اینکه این موج موجی نیست که در انتخابات اثر بگذارد و اگر اقدامات دولت انجام شود شرایط متفاوت خواهد شد.

باهنر در پاسخ سوال خبرنگار اعتماد آنلاین مبنی بر شیوه بسته شدن لیست‌ها در شهرستان‌ها با بیان اینکه مشکلی که دوستان ما در انتخابات دارند این است که ۱۰ نفر ثبت نام کرده و می‌گویند که اصول‌گرا هستند، گفت: بنابراین باید فرایندی طی بشود که بتوانیم از میان آنها انتخاب کنیم.

وی افزود: برخی در انتخابات‌ها یقه پاره می‌کنند، پول خرج می‌کنند و پرتلاش هستند اما ما باید با انجام فرآیند انتخاب به سه نفر برسیم و از هفت نفر دیگر بخواهیم کنار بکشند که البته در مواردی وقتی به افراد می‌گوییم بروند کنار می‌زنند زیر میز و از اصولگرایی خود دست می‌کشند و می‌گویند ما می‌رویم با اصلاح‌طلبان.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: اگر در شهرستان‌ها افراد گفتند از نتیجه نطرسنجی تمکین می‌کنند ما برایشان نظرسنجی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: برای اینکه خودمان بتوانیم حس و شور انتخاباتی بگیریم از هر کدام این نامزدهای انتخاباتی می‌خواهیم که ۱۰۰ نفر را مشخص کنند دو در نشستی که برگذار می‌کنیم رای‌گیری انجام بشود. حال ممکن است که هر ۱۰۰ نفر به کاندیدای مورد نظر خود رای بدهند و رای‌ها مساوی شود ما یک پیچ در انتخابات می‌اندازیم و می‌گوییم به دو نفر رای بدهند و بعد از مشخص شدن به سراغ نظرسنجی میدانی می‌رویم.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات اصولگرایان گفت: ما در انتخابات مسائل غیرشفاف زیاد داریم و تا قانونمند نشود شاید به صورت کامل شفافیت عملیاتی نشود، برخی می‌گویند ما خبر نداریم که چرا اینقدر خرج کرده‌ایم و حتی می‌گویند این خرج‌ها کار نفوذی‌های رقبا برای تخریب ما بوده است!

وی افزود با اشاره به مسابقات المپیک گفت: ظرف ۱۰ روز ۵۰۰هزار مسابقه در المپیک انجام می‌شود، اما آنقدر مقررات آن شفاف است که ممکن است که دو مورد اعتراض از میان این همه مسابقه وجود داشته باشد ، این برای این است که قانون آنقدر شفاف است که امکان دور زدن آن وجود ندارد.

باهنر در پایان در مورد ائتلاف پایداری با احمدی‌نژاد گفت: پایداری‌ها وضعیتی ندارند که مسئولیت کار مشترک با احمدی‌نژاد را بپذیرند.
برچسب هابرچسب ها: باهنر,بنزین,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: