7:57 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي
کد خبر: 60903 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ دي - 11:18 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

شهادت سردار سلیمانی چشم‌های غبار گرفته را باز کرد

سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی آغاز شد.

 به گزارش گفتگونیوز به نقل از ایلنا، آیت الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم این شهر در حسینیه امام خمینی (ره) سخنرانی کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: مردم سراسر کشور چشمشان به مردم قم است در روز ۱۹دی، به مناسبت آن حادثه بسیار مهم و تاریخ ساز ما از این خاطره ۱۹دی باید درس بگیریم. قضیه ۱۹دی اینجور بود که بخاطر دفاع از مقام مرجعیت رهبر عظیم الشان و بزرگ انقلاب مردم قم بخاطر دفاع از ایشان آمدند در برابر رژیم طاغوت سینه سپر کردند.

ایشان خاطرنشان کردند: چه چیزی آنها را وسط این میدان کشید؟ ایمان و غیرت دینی. وقتی جمعی از مردم قم آمدند در خیابان ها و با نیروهای رژیم مواجه شدند و تعدادی به شهادت رسیدند و تعدادی مجروح شدند نه آن قیام کنندگان قمی و نه دیگران هرگز فکر نمی کردند همین حرکت منشا چه تحول عظیمی نه تنها در ایران بلکه در دنیا خواهد شد . مگر نشد؟

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: گذشته باید همیشه راهنما و چراغ راه آینده باشد.

ایشان با بیان اینکه می‌توانیم به برکت ایمان و غیرت دینی کارهای بزرگی انجام دهیم، گفتند:  در قضیه ۱۹ دی هم کار بزرگی انجام گرفت انقلابی به وجود آمد که مسیر تاریخ کشور و منطقه و شاید جهان را تغییر داد. دست قدرت الهی را اینطور در همه حوادث زندگی ببینیم.

آیت الله خامنه‌ای یادآور شدند: آن روز دست مردم خالی بود امروز دست مردم پر است و ملت ایران دربرابر زورگویان عالم مجهزند منتها تکیه به ابزار نظامی نیست.

رهبر انقلاب عنوان کردند: نگذاریم درس ۱۹ دی فراموش شود. چه مسئولین تبلیغاتی کشور، چه علمای معظّمی که در قم و سایر مناطق هستند. خداوند در قرآن، این نکته را که فراموشی به سراغ ما نیاید،‌ به مناسبت امم گذشته تکرار کرده است.

ایشان با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی فرمودند: شهید سلیمانی هم دل و جگر داشت و به دهان خطر می‌رفت و ابایی نداشت با تدبیر بود و برای کارهایش منطق داشت. این تدبیر فقط در میدان نظامی نبود. در میدان سیاست هم بود. در عرصه سیاست هم شجاع بود و هم با تدبیر بود. سخنش تاثیرگذار بود. از همه اینها بالاتر اخلاص او بود. اهل ریا نبود.

رهبر انقلاب افزودند: ابزار شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می‌کرد. یک فرمانده جنگاور مسلط بر عرصه نظامی بود و به شدت مراقب حدود شرعی بود. در میدان جنگ، برخی حدود شرعی را فراموش می کنند اما او مراقب بود. جایی که نباید سلاح به کار می‌رفت، سلاح به کار نمی برد، احتیاط هایی می‌کرد که خیلی‌ها آن را لازم نمی‌دانستند. به دهان خطر می‌رفت اما مراقب جان سربازانش بود.

ایشان یادآور شدند: در مسائل داخل کشور، اهل حزب و جناح نبود، اما به شدت انقلابی بود. انقلابی‌گری خط قرمز قطعی او بود. بعضی سعی نکنند این را کمرنگ کنند. ذوب در انقلاب بود،  پایبند به خط امام و انقلاب بود. شاید برخی دوستان ندانند ولی دشمنان خوب می‌دانند که او با کمک به ملت‌های منطقه توانست همه نقشه‌های نامشروع آمریکا در غرب آسیا را خنثی کند.

آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: نقشه آمریکا در مورد فلسطین این بود که آنقدر آنها را در ضعف نگه دارند که نتوانند دم از مقاومت بزنند اما او دست فلسطینی‌ها را پر کرد. کاری کرد که بتوانند مقاومت کنند. برادران فلسطینی مکرر پیش بنده این را شهادت داده اند.

ایشان ادامه دادند: در جلسه ای که با مسولان داشتیم، حاج قاسم گوشه‌ای می‌نشست که دیده نمی‌شد. باید می‌گشت تا او را پیدا کرد. نقشه آمریکا در سوریه، عراق، لبنان با کمک این شهید خنثی شد. آمریکا مایل است عراق را مثل امروز سعودی با ایران دوران طاغوت می‌پسندد که هر کاری مایل است انجام دهند مثل گاوشیرده اما جوانان و مرجعیت ایستادند و حاج قاسم به این جبهه کمک رساند به عنوان مشاور فعال.

رهبر انقلاب فرمودند: آمریکا مایل است لبنان را از حزب الله محروم کنند تا لبنان بی دفاع شود مقابل رژیم صهیونیستی اما حزب الله روز به روز قوی تر شد. امروز دست و چشم لبنان، حزب الله است و نقش شهید سلیمانی در این کشور، برجسته است. ملت‌ها امروز بیدارند ولی نقش شهید عزیز و رفقای محلی او مثل ابومهدی برجسته است. این ها کارهای بزرگی را انجام دادند.

آیت‌الله خامنه‌ای عنوان کردند: او هر وقت گزارش می‌داد من او را تحسین می کردم اما امروز در مقابل او تعظیم می‌کنم. کار بزرگی انجام شد. قیامتی به پا کرد. مردم تشییع جنازه ها و بدرقه های ایرانی و عراقی چه کردند با این بدن اربا اربا. شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید.

رهبر انقلاب با بیان اینکه عده‌ای می‌خواستند وانمود کنند انقلاب تمام شده است، تاکید کردند: عده‌ای هم سعی می‌کنند این کار را انجام دهند اما انقلاب زنده است. دیدید در تهران و شهرهای دیگر چه خبر شد اما من عمیقا از جان باختن تعدادی مردم کرمان متاثر شدم. این شهادت چشم های غبار گرفته را باز کرد. دشمنان در مقابل عظمت ملت ایران احساس خضوع کردند.

ایشان افزودند: دشمن سعی می‌کند این مجاهد و سردار مبارزه با تروریسم را به عنوان تروریست معرفی کند. آمریکای بی انصاف، دروغ گو و هجو گو سعی کرد اینگونه عمل کند اما ملت به دهان آن ها زد.

این خبر تکمیل می‌شودنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
لغو ۸۰ درصد سفرهای ورودی گردشگری به ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند سعودی‌ها یک سوء استفاده ناجوانمردانه از وضعیت موجود کردند کنایه‌ی محمود صادقی درباره رد صلاحیت ها محسن هاشمی: عدم بی‌طرفی در تایید صلاحیت ها، انگیزه‌ی مشارکت را کاهش می‌دهد تعیین تکلیف بخشی از قرارداد تسلیحاتی انگلیس و ایران در روزهای آینده دیدار پوتین و اردوغان در برلین+عکس ایران عضو دائم سازمان همکاری شانگهای می شود؟ ماهواره‌بر "سیمرغ" مامور انتقال "ظفر" به فضا شد/قرار گرفتن ایران در میان ۹ کشور صاحب چرخه فضایی
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند اعتراض تیم های ایران به کنفدارسیون فوتبال آسیا رسمی شد/ورود اینفانتینو برای حل مشکل میزبانی نمایندگان ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستم/ بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT مدعی العموم باید کدخدایی، علم الهدی، کوشکی و زینب ابوطالبی را تحت تعقیب قرار می داد ماندن یا رفتن؛ از کیمیا علیزاده تا زینب ابوطالبی جدال بر سر انتخابات عملکرد این مجلس از مجالس هشتم و نهم قابل قبول‌تر است/ با ادامه این روند، مجلس بعدی از افراد آزاده خالی می‌شود صالحی‌امیری: اگر میزبانی ایران سلب شود، در لیگ قهرمانان شرکت نمی‌کنیم