2:48 عصر | ۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن
کد خبر: 60939 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ دي - 7:41 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

میزان فروش اموال بانکی به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید/ بانک‌ها دارایی منجمد را واگذار نکنند، جریمه می‌شوند

معاون امور بانکی با بیان اینکه تا پایان سال باید ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی مازاد بانکی به فروش برسد، گفت: تا کنون ۱۵ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد به فروش رفته و بانک‌هایی که دارایی‌های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.

به گزارش گفتگونیوز به نقل از ایلنا، با توجه به کاهش درآمدهای نفتی یکی از راه‌های تامین منابع مالی در شرایط کسری بودجه واگذاری دارایی‌های منجمد و سمی دولت و شبکه بانکی است که سهم بانک‌ها در یخ‌زدایی از این سرمایه‌ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده است. طبق اعلام گزارش‌های رسمی، بانک‌ها تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی و سرمایه مازاد قابل واگذاری و فروش دارند و اخیرا وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تسهیل ساز و کار  واگذاری این دارایی‌ها سامانه ثبت اموال مازاد بانکی راه اندازی کرده است.    

عباس معمارنژاد در گفت وگو با ایلنا درباره میزان فروش و واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی در سال جاری اظهار داشت: از یک سال گذشته برنامه ریزی‌هایی برای تعیین سقف واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی انجام شد که قرار بر این است تا پایان امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های شبکه بانکی واگذار شود یا به فروش برسد.

وی با اشاره به میزان فروش این دارایی‌ها در سال جاری گفت: تا کنون میزان فروش اموال مازاد بانکی به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.  

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد ادامه داد: دارایی‌های بانک‌ها بسیار متنوع هستند و ملک، شرکت، بنگاه‌ها و سهام ترکیبی از دارایی‌های بانک ها هستند که هر کدام براساس ضوابط و مقررات خاص خود واگذار می‌شوند.

معمانژاد درباره واگذاری این دارایی‌ها از سوی بانک‌های خصوصی تاکید کرد: بانک مرکزی بر روند واگذاری دارایی‌های بانک‌های خصوصی نظارت می‌کند و طبق قانون بانک‌ها باید دارایی‌های مازاد خود را واگذار کنند.

وی با اشاره به برخورد با بانک‌هایی که نسبت به واگذاری اموال خود مقاومت می‌کنند، اظهار داشت: طبق ماده ۱۷ قانون رفع موانع تولید، با تشخیص بانک مرکزی و سازمان بورس، بانک‌هایی که دارایی‌های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد همچنین درباره کاهش شعب بانکی در کشورمان گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا سه سال آینده باید ۱۰ هزار شعبه بانکی کاهش پیدا کند. در سال جاری تا به امروز  ۵۰۰ شعبه بانکی مازاد حذف و یا ادغام شده است که تمام بانک‌ها در این عدد سهم دارندنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند علی مطهری: گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تأیید می‌شوند مدعی العموم باید کدخدایی، علم الهدی، کوشکی و زینب ابوطالبی را تحت تعقیب قرار می داد اعتراض تیم های ایران به کنفدارسیون فوتبال آسیا رسمی شد/ورود اینفانتینو برای حل مشکل میزبانی نمایندگان ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستم/ بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT ماندن یا رفتن؛ از کیمیا علیزاده تا زینب ابوطالبی جدال بر سر انتخابات شورای نگهبان پاسخی دارد؟