2:47 عصر | ۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن
کد خبر: 60944 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ دي - 8:47 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

به خون حاج‌ قاسم سلیمانی وفادار باشیم/ وفاداری را باید در حفاظت از انسجامی که این خون‌ به وجود آورده نشان دهیم

 به گزارش گفتگونیوز به نقل از جماران؛ حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، در سرمقاله تازه ترین شماره این روزنامه نوشت:«

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جمع‌بندی وقایع مرتبط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در هفته گذشته، برای به روز شدن نگاهمان به شرایط روز و برای ثبت در تاریخ که نسل‌های آینده را در جریان واقعیت‌ها قرار می‌دهد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این جمع‌بندی فقط به مسائل مهم می‌پردازیم و از جزئیات صرفنظر می‌کنیم.

1- چهره مبهوت و سخنان تدافعی دونالد ترامپ در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه‌های نظامی‌ آمریکا در عراق نشان داد رئیس‌جمهور آمریکا از وقایع بعد از ترور سردار حاج قاسم سلیمانی نگران است. این، یعنی او زمانی که دستور ترور را صادر می‌کرد نمی‌دانست شخصی که قرار است ترور شود چه جایگاهی در میان ملت‌های منطقه دارد و این ترور چه موج عظیمی علیه آمریکا و شخص ترامپ پدید می‌آورد. خودداری آمریکا از نشان دادن عکس‌العمل نظامی در برابر حمله موشکی ایران را با توجه به این واقعیت بهتر می‌توان تحلیل کرد.

2- حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد و اربیل، انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیست. این حمله همانطور که رهبر انقلاب گفته‌اند فقط یک سیلی بود. ملت‌های منطقه و مسلمانان سرتاسر جهان همصدا و همنوا با ملت ایران نشان دادند که حاج قاسم سلیمانی متعلق به امت اسلامی بود و خون بهای او بسیار سنگین است. حداقل سه حادثه باید اتفاق بیفتد تا انتقام این خون گرفته شود؛ یکی خروج کامل نظامیان آمریکائی از منطقه، دیگری ناکامی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آبانماه آینده و سوم زوال غده سرطانی رژیم صهیونیستی. برای ترامپ اگر اتفاقی بیفتد که نتواند انتخابات ریاست جمهوری را ببیند، آنهم می‌تواند بخشی از انتقام باشد.

3- تحقق این سه مطالبه،‌ در پرونده مطالبات امت اسلامی فقط مرحله اول انتقام محسوب می‌شود. ملت‌های منطقه باید بگونه‌ای عمل کنند که بازگشت نظامی آمریکا به منطقه برای همیشه منتفی شود، ریشه صهیونیسم بطور کامل از منطقه زایل گردد و دولتمردان آمریکائی هوس سلطه‌جوئی نسبت به کشورهای اسلامی را از ذهن خود بیرون کنند. آرزوی سردار حاج‌ قاسم سلیمانی این بود و دقیقاً به همین جرم نیز ترور شد. ما حق نداریم کف مطالباتمان در گرفتن انتقام خون حاج‌ قاسم سلیمانی را از این پائین‌تر بیاوریم.

4- همه دیدیم که شهادت حاج‌ قاسم سلیمانی در یکی از حساس‌ترین شرایط داخلی کشور رخ داد. واقعه هفته آخر آبان را ناچیز ندانیم. بهره‌برداری‌هائی که قرار بود دشمنان ایران و بدخواهان انقلاب اسلامی از آنچه در هفته آخر آبان امسال پیش آمده بود به عمل بیاورند و متأسفانه زمینه‌های آن نیز فراهم شده بود، بسیار خطرناک بود. درست در همان شرایط بسیار پیچیده، خون حاج‌ قاسم سلیمانی در عراق، در یک ترور شقاوتمندانه و به دستور شقی‌ترین دشمن اسلام و ایران بر زمین ریخت و کاری کرد کارستان. این خون، یک معجزه چندوجهی به همراه داشت. جبهه مقاومت را به افکار عمومی منطقه و جهان شناساند، چهره واقعی آمریکا را عریان‌تر کرد، خطر رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نمایاند، اراده‌ها را برای مبارزه علیه آمریکا و اسرائیل قوی‌تر کرد، همبستگی ایران و عراق را به رخ کشید و تقویت کرد، نشان داد که مردم ایران به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام خمینی مثل روز اول وفادارند و در کنار تمام این دستاوردها کشور را از پیچ خطرناک پدیدآمده از رهگذر وقایع هفته آخر آبان عبور داد و توطئه دشمنان را هم خنثی کرد.

از خون پاک شهدا بارها چنین معجزه‌هائی دیده بودیم اما خون شهید حاج‌ قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان عراقی و ایرانیشان معجزه‌های بیشتری به همراه داشت. این معجزه بزرگ، درجه بالای اخلاص این شهدا و شدت شقاوت عاملان شهادتشان را نشان می‌دهد.

5- حکمت خدا ایجاب می‌کند به ما مردم ایران اگر به خون حاج‌ قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش وفادار باشیم و وفادار بمانیم، برای گرفتن انتقام از آمریکا و صهیونیست‌ها کمک کند. وفاداری به این خون‌ها را باید در حفاظت از انسجامی که این خون‌ به وجود آورده، در خدمت با اخلاص به مردم، در پای‌بندی به اصول و آرمان‌ها و در تعهد عملی به رعایت حقوق مردم نشان دهیم. اگر سنگ حاج‌ قاسم سلیمانی را به سینه زدن فقط به همین روزها محدود شود و مرام او را که دوری از وابستگی‌های جناحی و اصل قرار دادن اسلام و انقلاب و منافع ملی بود فراموش کنیم و بازهم خودخواهی‌ها را محور برخوردهای خود قرار دهیم، از حکمت خدا دور است که دست ما را بگیرد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند علی مطهری: گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تأیید می‌شوند مدعی العموم باید کدخدایی، علم الهدی، کوشکی و زینب ابوطالبی را تحت تعقیب قرار می داد اعتراض تیم های ایران به کنفدارسیون فوتبال آسیا رسمی شد/ورود اینفانتینو برای حل مشکل میزبانی نمایندگان ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستم/ بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT ماندن یا رفتن؛ از کیمیا علیزاده تا زینب ابوطالبی جدال بر سر انتخابات شورای نگهبان پاسخی دارد؟