4:32 عصر | ۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
پرسش
کد خبر: 61090 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي - 9:04 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

پوتین پیش نویس اصلاحات قانون اساسی روسیه را به دوما ارایه داد

رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه پیش نویس اصلاحات در قانون اساسی را که طبق آن اختیارات رییس جمهوران بعدی کاهش خواهید یافت را به مجلس دوما (پارلمان) ارایه کرد.

به گزارش گفتگونیوز از ایرنا از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، براساس پیشنهاد ولادیمیر پوتین، دیگر کسی نمی‌تواند بیش از دو دوره رییس جمهور روسیه باشد.

طبق پیش نویس لایحه ریاست جمهوری، نخست وزیر و همچنین اعضای دولت روسیه پس از تصویب دوما، توسط رئیس جمهور این کشور منصوب می‌شوند.
پوتین گفته این کار به منظور افزایش اثربخشی تعامل بین نمایندگان و قشرهای اجرایی دولت، تقویت نقش دوما و احزاب مجلس و همچنین افزایش مسئولیت اعضای دولت روسیه صورت گرفته است.

از دومای روسیه نیز خبر می رسد که نمایندگان پنجشنبه لایحه پیشنهادی رییس جمهور را بررسی خواهند کرد.

گفتنی است روز چهارشنبه پوتین در سخنان خود ازجمله به تدابیر مالی دولت برای حمایت از خانواده ها و پرداخت پاداش به افراد دارای فرزند و بهبودی وضع کودکستان ها و مراکز درمانی در روسیه اشاره کرد.

پوتین همچنین از اصلاحات در ساختار حکومت روسیه و اصلاح قانون اساسی این کشور سخن گفت و پس از سخنرانی وی در مجمع فدرال (پارلمان روسیه)، دولت این کشور به ریاست دمیتری مدودیف که محبوبیت چندانی در جامعه روسیه نداشت، استعفا داد.

 اقدامات اخیر باعث شده است که سطح محبوبیت پوتین در روسیه به شدت افزایش یابد.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز