9:50 صبح | ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
کد خبر: 61237 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ بهمن - 11:27 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

نفع برخی جریانات در پایین‌بودن مشارکت مردم در انتخابات است

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نفع برخی جریانات در پایین بودن مشارکت مردم در انتخابات است. اساسا اینها به دموکراسی و مردم سالاری اعتقاد ندارند و با صراحت اعلام کرده‌اند که رای مردم زینتی است. اینها اکثریت مردم و حاکمیت نیستند و اندیشه آنها ربطی به اندیشه امام خمینی (ره)، رهبری و قانون اساسی ندارد.

به گزارش گفتگونیوز ، یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نفع برخی جریانات در پایین بودن مشارکت مردم در انتخابات است. اساسا اینها به دموکراسی و مردم سالاری اعتقاد ندارند و با صراحت اعلام کرده‌اند که رای مردم زینتی است. اینها اکثریت مردم و حاکمیت نیستند و اندیشه آنها ربطی به اندیشه امام خمینی (ره)، رهبری و قانون اساسی ندارد.
وی ادامه داد: من فکر می‌کنم اولین چیزی که باعث مشارکت گسترده و پرشور مردم در انتخابات می‌شود احساس اهمیت نقش مشارکت مردم و تاثیرگذاری آنهاست. مردم باید این را درک کنند که مشارکت پایین چه خسارتی می‌تواند به کشور وارد کند و مشارکت بالا چه کمکی به ارتقاء جایگاه ایران و تقویت منافع ملی می‌کند.
شرایط بسیاری از حوزه‌های انتخابیه رقابتی نیست و در برخی حوزه انتخابیه رقابت وجود ندارد و کاندیداها همه اصولگرا هستند. اگر انتخابات رقابتی نباشد مردم در بدترین حالت می‌گویند چه شرکت کنیم و چه نه تفاوتی ندارد و حالت بدتر هم این است که احساس یاس کنند.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: