3:56 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
پرسش
کد خبر: 62975 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد - 4:45 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

ترامپ: ارتش را برای سرکوب اعتراضات به میدان میفرستم

«اگر فرمانداران ایالت‌ها در اقدام مقتضی برای پایان شورش کوتاهی کنند» خودش ارتش را به آن ایالت‌ها می‌فرستد.

 

 
دونالد ترامپ در حالی که بیرون کاخ سفید پلیس و معترضان روبروی یکدیگر ایستاده اند گفت به هزاران سرباز مسلح گارد ملی دستور داده که برای پایان دادن به ناآرامی ها به ایالت های مختلف بروند و خیابان ها را تحت کنترل خود درآورند. در پس زمینه صدای آقای ترامپ صدای شلیک گاز اشک آور و فریادهای معترضان شنیده می شود.
 
آقای ترامپ گفت: «من رییس جمهور شما و موظف به اجرای قانون و برقراری نظم هستم ... و از تمامی اختیارات قانونی خود استفاده خواهم کرد تا به اغتشاشاتی که آرامش شهروندان صلح طلب را مختل کرده دوباره برقرار کنم و همزمان متحد معترضانی که بدون خشونت تظاهرات می کنم باقی خواهم ماند.»
رییس جمهور آمریکا همچنین اعتراضات خشن چند روز گذشته را «تروریسم داخلی» و وعده داد که به مرگ جورج فلوید رسیدگی خواهد شد و عدالت درباره آن به اجرا در خواهد آمد اما اغتشاش و آشوب را تحمل نخواهد کرد.
دونالد ترامپ می گوید آنچه شب گذشته در واشنگتن، پایتخت آمریکا، و اطراف کاخ سفید روی داد «شرم آور» بوده است. او هشدار داد که دستور منع آمد و شد امشب به سختی در این شهر به اجرا در خواهد امد. او هشدار داد که متخلفانی که در خیابان ها بمانند بازداشت خواهد شد و بنا قانون با آنها برخورد خواهد شد. او هماهنگ کنندگان ناارامی ها و «وحشت و ترور» را تهدید به برخورد شدید قانونی کرد از جمله زندانی طولانی.
‼️«همین حالا که با شما حرف می زنم،‌ دستور داده ام که هزاران هزار سرباز کاملا مسلح و نیروهای انتظامی برای کنترل اغتشاشات و غارت ها و آسیب رساندن به اموال عمومی و خراب کردن اماکن به خیابان ها اعزام شوند.»


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: