9:16 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 63005 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد - 5:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تظاهرات مردم استرالیا در همبستگی با تظاهرات آمریکا+ عکس

  

گفتگو نیوز: هزاران نفر در سیدنی استرالیا در همبستگی با اعتراضات آمریکا علیه نژادپرستی و خشونت پلیس به خیاببان ها ریختند و تظاهرات کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، معترضان در حالی که عبارت «نمی توانم نفس بکشم» را فریاد می زدند، در همبستگی با معترضان آمریکایی که علیه قتل جورج فلوید دست به اعتراضات سراسری زده اند، تظاهرات کردند.

عبارت «نمی توانم نفس بکشم» به آخرین سخنان جورج فلوید جوان سیاه پوست آمریکایی اشاره دارد که توسط پلیس آمریکا کشته شد. «دیوید دونگای» نیز از ساکنان اصلی استرالیا بود که سال ۲۰۱۵ میلادی در هنگام قتلش توسط پلیس همین عبارت ها را بر زبان آورده بود.

تظاهرات کنندگان همانند معترضان آمریکایی پلاکاردهایی را به دست داشتند که روی آنها عبارتهای: «زندگی سیاه پوستان مهم است»، «زندگی ساکنان اصلی مهم است» و «سکوت سفید پوستان خشونت است» نوشته شده بود.

معترضان در حالی که عکس هایی از جورج فلوید و دیوید دونگای را در دست داشتند، عبارتهایی نظیر «شما را می بینیم.. با شما هستیم» و «ما اینجاییم زیرا آنها اینجا نیستند» فریاد می زدند.

تظاهرات استرالیایی ها از منطقه هایدپارک به سمت پارلمان ایالت نیوساوت ولز برگزار شد و قرار است به سمت محل کنسولگری آمریکا در این شهرادامه یابد.

حدود ۲ هزار نفر دیگر هم دوشنبه شب در شهر برت واقع در سواحل غربی استرالیا تظاهرات کردند و قرار است تظاهرات دیگری نیز در شهرهای مختلف این کشور برگزار شود.

 

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: