12:35 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
کد خبر: 63023 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد - 8:52 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

ایران در لیگ قهرمانان آسیای 2021 سهمیه‌ای ندارد

کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد لیگ‌هایی که به پایان نمی‌رسند را در لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد سهیم نکند.

به گزارش گفتگونیوز از ایلنا، ماجرای برگزاری 9 هفته باقی مانده از لیگ برتر همچنان مطرح است و موافقان و مخالفان دلایلی برای خودشان در این خصوص دارند و اشکالاتی نسبت به عقیده مخالف وارد می‌دانند.

یکی از مباحثی که در مخالفت با تعطیلی لیگ مطرح شده این است که علاوه بر مساله معرفی تیم قهرمان، معرفی تیم‌ها برای سهمیه آسیایی هم جزو مواردی است که باید نسبت به آن تصمیم‌گیری شود و اتفاقا این موضوع مانند قهرمانی لیگ کار ساده‌ای نیست و تیم‌های زیادی با اختلاف امتیاز کم درگیر آن هستند و قطعاً نسبت به سهمیه گرفتن تیم دیگر به جای خودشان رضایت نخواهن داد.

در این میان امروز خبری منتشر شد که به نظر می‌رسد این مشکل را برطرف و البته نیمه کاره تمام کردن لیگ را سخت کرده و آنهم تصمیم AFC در خصوص لیگ‌های نیمه کاره رها شده است و اینطور عنوان شده که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد سهمیه آسیایی را از این کشورها بگیرد.

عاید العلیوی خبرنگار عربستانی در حساب توییتر خود اعلام کرده در نسخه اصلاحی کمیته مسابقات، در صورت لغو لیگهای داخلی AFC  تیمهای آن کشور را از رقابتهای لیگ قهرمانان حذف می‌کند.

ایران در طول سال‌های اخیر 4 سهمیه مستقیم و غیر مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا داشته و از دست دادن این سهمیه‌ها در لیگ قهرمانان 2021 زیان بزرگی برای فوتبال کشور است و اگر این تصمیم به صورت رسمی ابلاغ شود دیگر بعید است مسئولان فدارسیون تصمیمی جز ادامه فصل به هر شکل ممکن در نظر بگیرند و احتمال لغو مسابقات بیش از پیش کم خواهد شد.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: