11:19 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
کد خبر: 64507 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير - 9:32 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF‌

 
جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF‌

مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: متولی صندوق‌های قابل معامله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت‌خانه‌های مربوط هستند، در هر زمانی که آنها اعلام آمادگی کنند بورس تهران اقدامات لازم را در جهت حضور آنها در بورس انجام می‌دهد و دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.

به گزارش گفتگونیوز ، علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس تهران، در پاسخ به این سوال که دومین عرضه صندوق‌های قابل معامله ( ETF) در بازار بورس چه زمانی خواهد بود؟ اظهار کرد: از آنجایی که متولی صندوق‌های قابل معامله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت‌خانه‌های مربوط هستند، در هر زمانی که آنها اعلام آمادگی کنند بورس تهران هم اقدامات لازم را در جهت حضور آنها در بورس انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در ادامه افزود: طبق اطلاعات دریافتی، دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.

او در پاسخ به این سوال که از چه زمانی شرکت‌های سرمایه گذار استانی به قطعی وارد بورس می‌شوند؟ تصریح کرد: در خصوص این شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی یک سری مشکلات اعم از اصلاح اساس نامه، تعیین مدیران و در آخر باید یک سری مراحل قانونی در جهت حضور در بورس طی کنند تا اینکه بتوانند در تابلوی بورس تهران قرار گیرند.

گاز و برق منازل در مرحله ورود به بورس مسکن

صحرایی در پاسخ به این سوال که هدف عرضه ی املاک و مستغلات در بورس تهران چیست؟ افزود: هدف نهایی از عرضه املاک و مستغلات در بورس این بود که بعضی از نهادهای دولتی با در دست داشتن املاک و حضور پیمانکاران در این عرصه و کمک به جمع آوری اموال خرد مردم با این ابزار مالی در جهت کمک به شفافیت قیمت مسکن می‌شود.

مدیر عامل شرکت بورس تهران تاکید کرد: در بورس املاک و مستغلات قرار است علاوه بر املاک صنعت برق، گاز و فاضلاب شهری هم عرضه شود و در ادامه باید به این مسئله اشاره کرد که یکی از مزایای مهم این بازار این است که افراد دارای برگ سهام عدالت هم می توانند از آن به عنوان وثیقه در این بازار برای دریافت تسهیلات استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب هابرچسب ها: ETF,صندوق,دولت,بورس,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: