12:31 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند
پرسش
کد خبر: 65418 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ جمعه ۷ شهريور - 10:56 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

یک کشته و بیش از ٣٠ نجات‌یافته در پی حریق در مرکز توانبخشی

محل حادثه یک مرکز توانبخشی دو طبقه بود که اتاق‌های متعددی داشت. در این مراکز توانبخشی معمولا آقایان و خانم‌هایی که سن بالایی دارند و به دلایلی از جمله کهولت سن و بیماری در این محل نگهداری می‌شوند که برخی از آنها دارای محدودیت‌های حرکتی هستند

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک مجتمع توانبخشی در غرب تهران خبر داد.


سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ٢٠:٢۵ دقیقه روز جاری یک مورد حادثه وقوع حریق در یک مرکز توانبخشی در پیکانشهر، خیابان دوازدهم غربی به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله چهار ایستگاه به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل حادثه یک مرکز توانبخشی دو طبقه بود که اتاق‌های متعددی داشت. در این مراکز توانبخشی معمولا آقایان و خانم‌هایی که سن بالایی دارند و به دلایلی از جمله کهولت سن و بیماری در این محل نگهداری می‌شوند که برخی از آنها دارای محدودیت‌های حرکتی هستند.

ملکی اظهار کرد: در یکی از اتاق‌های طبقه اول این ساختمان حریق رخ داده بود و کاملا شعله‌ور بود. آتش‌نشانان با وضعیت بحرانی در این قسمت مواجه بودند که همزمان با خاموش کردن آتش بلافاصله افراد را از محل خارج کردند. بیش از ٣٠ نفر با کمک آتش‌نشانان از محل خارج شدند که تعدادی از آنها به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

وی افزود: متاسفانه یک آقا در همان اتاقی که دچار حریق شده بود بر اثر سوختگی شدید جان خود را از دست داده است. در حال حاضر حریق خاموش شده و افرادی که در ساختمان حضور داشتند خارج شدند اما کماکان نیروها در محل حضور دارند و مشغول جست‌وجو در طبقات دیگر هستند.

ملکی گفت: وقوع چنین حوادثی در این دسته از مراکز می‌تواند تلفات بسیاری داشته باشد که با حضور به موقع آتش‌نشانان از این وضعیت جلوگیری شد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس نیز در گفت‌وگو با ایسنا از اعزام یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه آمبولانس به این محل خبر داد و در این باره گفت: حدود ساعت ٢٠:٤٠ یک مورد حریق و دودگرفتگی در یک ساختمان در شهرک سرو آزاد به اورژانس ١١٥ تهران اعلام شد که بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ٥ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان این که نیروهای اورژانس ١١٥ به صورت کاملاً آماده‌باش در محل حاثه حضور دارند، گفت: به بیمارستان‌های حضرت رسول (ص) و شهید مطهری تهران جهت پذیرش مصدومان احتمالی اعلام آماده‌باش شده است.

خالدی اظهار کرد: تا این لحظه ٣١ نفر دچار حادثه شدند که ٥ مصدوم با اقدامات درمانی تکنیسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های فیاض‌بخش، حضرت رسول(ص) و شهید مطهری انتقال یافته‌اند و متأسفانه یک نفر جان باخته است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: