2:31 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۸ مهر
کد خبر: 9470 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۶ خرداد - 10:43 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

تغییرات اساسی در پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از تازه ترین تصمیم این شورا برای نحوه پذیرش دستیاران فوق تخصصی پزشکی بالینی خبر داد و گفت: این تغییرات در این دوره از آزمون که بهمن ماه برگزار می شود، اعمال خواهد شد.

دکتر بهرام عین اللهی بر اساس تصمیمی که در نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی برای تغییرات در نحوه پذیرش دستیاران فوق تخصصی بالینی اخذ شد، از این پس دستیاران در سه گروه به رقابت می پردازند.

 به گزارش گفتگونیوز به نقل ا زخبرگزاری مهر: وی افزود: پیش از این دستیاران در بیش از 27 رشته رقابت می کردند و در صورت پذیرفته نشدن در آن رشته دیگر امکان انتخاب رشته دیگری را نداشتند و همین امر موجب می شد ظرفیت رشته های فوق تخصصی خالی بماند.

عین اللهی اظهار داشت: از این پس آزمون در سه گروه اطفال، جراحی و داخلی برگزار می شود و در روز آزمون نیز به جای 27 دفترچه آزمونی تنها سه دفترچه آزمونی به داوطلبان داده می شود.

وی گفت: هر داوطلب امکان سه انتخاب دارد و در گروه خود می تواند سه رشته را انتخاب کند که در صورت پذیرفته شدن در یک رشته امکان حضور در رشته دیگری را بر اساس نمره خود داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در واقع دانش عمومی و پایه داوطلب در گروه مورد نظر خود به آزمون گذاشته می شود و داوطلبان فرصت بیشتری برای ادامه تحصیل دارند.

وی خاطرنشان کرد: تا سال گذشته به دلیل شیوه پذیرش تنها در یک رشته بیش از 30 درصد ظرفیت رشته های فوق تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی خالی می ماند که این شیوه کمک می کند ظرفیت ها با انتخاب درست داوطلبان پر شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: علاوه بر این مسائل برای آزمون دستیاری فوق تخصصی هر ساله برای هر رشته تعداد زیادی از اساتید برای طراحی سئوال دعوت می شدند و هزینه زیادی برای مجموعه وزارت بهداشت به همراه داشت اما با شیوه جدید هم امکان صرفه جویی در وقت اساتید وجود دارد و هم هزینه ها کاهش می یابد.

وی با اشاره به اعمال این تغییرات در زمان آزمون پذیرش دستیاری فوق تخصصی در بهمن ماه گفت: این تغییرات از این دوره اجرایی می شود.

آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی روز 17 بهمن ماه 92 برگزار می شود.


برچسب هابرچسب ها: گفتگونيوز,پزشکی,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: