کدپستی هم خاطره می‌شود؟
یک سرویس جدید نقشه‌برداری می‌تواند پایان بخش کدپستی در دنیای امروز باشد.

گفتگونیوز: به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اگر در آینده که تلفنی از یک راننده تاکسی گمشده یا دوستی که شما را در میان جمعیت پیدا نکرده، دریافت کردید می‌توانید موقعیت دقیق خود را با دقت دو متر با استفاده از یک کد سه حرفی ارسال کنید.

 

سرویس What3words تمام جهان را به 57 تریلیون جعبه سه متر مربع تقسیم کرده و به هر نقطه موقعیت یک کد یا آدرس را با استفاده از سه لغت واژه‌نامه انگلیسی داده است.

 

برای مثال کد «limit.broom.flip» شما را مستقیم به نقطه دقیقی در مرکز پارک رجنتز لندن خواهد برد.

 

سنجاق w3w قابل حرکت بر روی نقشه گوگل بوده و کد را برای نقطه دقیق که سنجاق در آن قرار گرفته نشان خواهد داد.

 

متناوبا کاربران می‌توانند سایت را برای مناطق یا نشانی‌ها به منظور یافتن کد موقعیت جستجو کنند. همچنین می‌توان سه کلمه تصادفی را که با یک نقطه از هم جدا شده‌اند برای یافتن یک موقعیت غافلگیرکننده وارد کرد.

 

هنگامی که موقعیت شناسایی شد، از طریق ایمیل، سایتهای اجتماعی یا سیستم‌های جی‌پی‌اس قابل اشتراک‌گذاری است.

 

این سرویس بر روی مرورگرهای وب و همچنین برنامه‌های آندروید و iOS قابل دسترسی است.

 

شرکت مستقر در لندن این سایت را به عنوان یک جایگزین دقیق‌تر برای ترکیب کنونی کدپستی‌، خیایان و شماره خیابان برپا کرده است.

 

برای مثال هنگامی که خانه‌های جدید ساخته می‌شوند، افزودن کد پستی به سیستم ناوبری ماهواره‌ای و سایر سیستمها ماهها طول می‌کشد. همچنین مناطق دور از جاده نیز به سختی قابل شناسایی هستند.

 

این سرویس همچنین به دنبال معرفی یک سیستم نشانی است که در هر جای جهان کار می‌کند؛ کدپستی و نشانی‌های کنونی در هر کشور متفاوت است.

 

اگرچه سرویسهای جی‌پی‌اس در حال حاضر با دقت هر منطقه در زمین را نشان می‌دهند، سرویس what3words همچنین به یاد سپاری را نسبت به مختصات پیچیده آسانتر می‌کند.

 

اگر کاربران به دنبال آدرس دقیق‌تر تا یک متر هستند، این شرکت کدهای یک کلمه‌ای را نیز به فروش می‌رساند. برای مثال خریداران می‌توانند مکعب سه متر در سه متر را که درب ورودی آنها در آن قرار گرفته به شکل *thejonesresidence تغییر نام دهند.

 

صاحبان کسب و کار نیز می‌توانند یک کد تجاری منحصربفرد یک کلمه‌ای را برای هر کدام از ساختمانهای خود بخرند.

 

کدهای تک کلمه‌ای سالانه 99 پنی هزینه داشته و می‌تواند به هر نام که خریداران در نظر دارند، ثبت شوند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۲ تير
کدخبر:12285منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۲ دوازدهم تيرلینک خبر: http://www.goftogoonews.com/Pages/News-12285.aspx