پرداخت جوایز بخش بین الملل سینما حقیقت به ریال
در این دوره از جشنواره سینمای حقیقت به دلیل احترام ویژه ای که به پول ملی خود داریم تصمیم گرفتیم جوایز بخش بین الملل را با واحد پول خودمان پرداخت کنیم.

شفیع آقامحمدیان دبیر ششمین جشنواره سینما حقیقت گفت: در این دوره از جشنواره سینمای حقیقت به دلیل احترام ویژه ای که به پول ملی خود داریم تصمیم گرفتیم جوایز بخش بین الملل را با واحد پول خودمان پرداخت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر،شفیع آقامحمدیان دبیر ششمین جشنواره سینما حقیقت با اعلام این خبر در دومین نشست خبری که به مناسبت برگزاری این جشنواره با حضور حسین خورشیدی معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد درباره روند برگزاری این جشنواره گفت: در بخش بین الملل ششمین جشنواره سینما حقیقت 28 کشور از نقط مختلف جهان، لهستان، اسپانیا، آلمان، ژاپن، سوئیس، کوبا، دانمارک، بلژیک انگلیس، مصر، فلسطین، یونان و....حضور دارند که از مجموع فیلم هایی که از این کشورها رسیده است 70 فیلم در بخش بین الملل انتخاب شدند.

وی در ادامه افزود: در بخش فیلم های ایرانی 200 فیلم حضور دارد و از این تعداد 32 اثر به مسابقه ملی راه یافته اند. که از این تعداد 12 فیلم کوتاه و 15 فیلم نیمه بلند حضور دارد. همچنین  از 81 فیلمساز و منتقد ایرانی و خارجی به عنوان اعضای هیات انتخاب داوری استفاده کردیم. همچنین در بخش بین‌الملل چهار داور خارجی به همراه دو داور ایرانی آثار را بررسی کرده‌اند.

دبیر ششمین جشنواره سینما حقیقت در ادامه با اشاره به نکوداشت برخی از پیشکسوتان در این جشنواره گفت: در این دوره از جشنواره از برخی از پیشکسوتان و فعالان محمدرضا اصلانی، بهبودی و صافی تقدیر خواهد شد. همچنین کارگاه‌های آموزشی این جشنواره در فرهنگستان هنر برگزار می شود. این کارگاه ها با حضور ابراهیم دینانی ، اکبر عالمی ، جواد شمقدری ، خسرو پدرام نیا، فرهاد ورهرام در فرهنگسرای هنر برگزار می شود.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۱ سه شنبه ۹ آبان
کدخبر:1454منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۱ نهم آبانلینک خبر: http://www.goftogoonews.com/Pages/News-1454.aspx