زنان در پلیس جمهوری اسلامی ایران، نقش اساسی دارند
نیروی انتظامی تلاش می کند تا سازمانی دانش بنیاد باشد و همواره دو مولفه اساسی «جامعه محوری» و «مردم محوری» را برای خدمت هرچه بیشتر به مردم، در نظر دارد و به آن توجه می کند.

گفتگو نیوز:  فرمانده دانشگاه علوم انتظامی، با اشاره به اینکه، نیروی انتظامی تلاش می کند تا سازمانی دانش بنیاد باشد، تصریح کرد: این پلیس، همواره دو مولفه اساسی «جامعه محوری» و «مردم محوری» را برای خدمت هرچه بیشتر به مردم، در نظر دارد و به آن توجه می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار عصار فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امروز در دیدار با «سرلشگر محمد ابوبکر» رئیس پلیس کشور نیجریه و هیئت همراه، در تشریح فعالیت های این دانشگاه، گفت: نزدیک به 70 سال از افتتاح دانشگاه علوم انتظامی می گذرد و این دانشگاه علاوه بر تهران در سه استان کشور نیز، مراکزی دارد که به تربیت افسران و درجه داران پلیس می پردازد.

وی ارزش های نیروی انتظامی را دین مداری، احترام و تکریم ارباب رجوع، دانایی و نوآوری، شایسته سالاری و توسعه تکنولوژی و فن آوری برشمرد و افزود: این دانشگاه دارای 6 دانشکده، 6 مرکز آموزش و یک مجتمع آموزشی است که در آن دوره های مختلف آموزشی برگزار می شود.

سردار عصار، با اشاره به اینکه در این دانشگاه، سه مقطع تحصیلی راه اندازی شده است، تصریح کرد: در دوره کارشناسی 46 رشته با 67 گرایش ، در دوره کارشناسی ارشد 39 رشته با 62 گرایش و در دوره دکتری نیز 3 رشته با 8 گرایش وجود دارد.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی در خصوص مرکز آموزش بین الملل پلیس نیز گفت: افسران بیش از 16 کشور از قاره های مختلف جهان برای فراگیری آموزش های مختلف به این دانشگاه آمده اند و این مرکز آمادگی برای جذب و آموزش در دانشگاه و همچنین اعزام اساتید به دیگر کشورها را دارد.

وی همچنین به کتابخانه مرکزی دانشگاه، برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی و مرکز آموزش پلیس زن نیز اشاره کرد و افزود: از راه اندازی این مرکز 13 سال می گذرد و زنان در پلیس جمهوری اسلامی ایران، نقش اساسی دارند.

سردار عصار تصریح کرد: نیروی انتظامی تلاش می کند تا سازمانی دانش بنیاد باشد و همواره دو مولفه اساسی «جامعه محوری» و «مردم محوری» را برای خدمت هرچه بیشتر به مردم، در نظر دارد و به آن توجه می کند.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی در پایان، برای امضاء تفاهم نامه بین دو کشور در جهت انجام تعاملات براساس آن، اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم، هیئت اعزامی از پلیس کشور نیجریه از بخش های مختلف دانشگاه علوم انتظامی، بازدید کردند.

 
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۶ آبان
کدخبر:1729منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۱ شانزدهم آبانلینک خبر: http://www.goftogoonews.com/Pages/News-1729.aspx