کوچک زاده کیست؟ از زنازاده خطاب کردن یک خبرنگار تا خائن خواندن ظریف
وی در دوران نمایندگی در مجلس هفتم یک بار در صحن مجلس با خبرنگار روزنامه شرق درگیر شد و خبرنگار را "زنازاده" خطاب کرد که این موضوع انتقادات زیادی را برانگیخت

گفت و گو نیوز/گروه سیاسی:مهدی کوچک‌زاده (زادهٔ ۱ اسفند ۱۳۳۷)، سیاست‌مدار ایرانی و نمایندهٔ تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از حوزه انتخابیه تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی است. وی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون جبهه پایداری است.
کوچک‌زاده از پرشورترین هواداران دولت احمدی نژاد در مجلس و از مخالفان سرسخت اصلاح‌طلبان است.

داماد کوچک‌زاده، میثم مظفر، فرزند حسین مظفر است. میثم رئیس سابق دفتر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رئیس کنونی سازمان تاکسیرانی تهران است.

 وی همچنین از حامیان سعید جلیلی کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری بود.

 

کوچک زاده از مخالفان طرح معروف به وقف دانشگاه آزاد و نیز از مخالفان استیضاح وزیر کار در دولت دهم (احمدی نژاد) و طرح سؤال از رئیس جمهور بوده‌است.

 بیات و درگیریهای کوچک زاده

وی در دوران نمایندگی در مجلس هفتم یک بار در صحن مجلس با خبرنگار روزنامه شرق درگیر شد و خبرنگار را "زنازاده" خطاب کرد که این موضوع انتقادات زیادی را برانگیخت..در کارنامه کوچک زاده درگیریها و جدال های بسیاری وجود دارد که نشان از اعصاب خورد وی می باشد ملاحظه بفرمایید:

 

 

20 اردیبهشت91/ فحاشی و معرکه گیری کوچک زاده در رستوران مجلس!
روز گذشته سالن غذاخوری مجلس شورای اسلامی ، شاهد صحنه هایی زشت و زننده توسط یکی از نمایندگان و درگیری عجیب او با یک خبرنگار بود.
دیروز خبرنگار هفته نامه آسمان ، در نمازخانه مجلس شورای اسلامی ، به سراغ مهدی کوچک زاده - عضو جبهه پایداری - می رود و از او می خواهد وقتی برای مصاحبه اختصاص دهد.
 
کوچک زاده در پاسخ می گوید که هفته نامه آسمان را نمی شناسد و خبرنگار یک نسخه از نشریه را برای بررسی به کوچک زاده می دهد.

دقایقی بعد ، این خبرنگار برای پرسیدن نتیجه سراغ کوچک زاده را می گیرد و او را در رستوران مجلس می یابد تا در حد یک کلمه که "آیا حاضر است در فرصتی دیگر با این نشریه گفت و گو کند؟" ، از او جواب مثبت یا منفی بگیرد و بازگردد.

به روایت شاهدان عینی که در رستوران مجلس حضور داشتند، کوچک زاده از خبرنگار می پرسد که "آسمان" متعلق به کیست؟ و خبرنگار جواب می دهد که محمد قوچانی - روزنامه نگار اصلاح طلب - آن را اداره می کند.

در این لحظه ، کوچک زاده شروع به پرخاشگری می کند و حرف های رکیکی را درباره قوچانی به کار می برد و نسبت به او فحاشی می کند.

 خبرنگار به کوچک زاده می گوید که شما سر میز غذا هستید و درست نیست در حضور برکت خدا این گونه دهان به فحش باز کنی و حرمت نان و غذایی که می خوری را بشکنی.
 
کوچک زاده با عصبانیت بیشتر جواب می دهد که به تو ربطی ندارد و خبرنگار را تهدید می کند که از مجلس بیرونش خواهد کرد.
 
خبرنگار هم در برابر او کم نمی آورد و می گوید: اگر شما "بیرون بنداز" بودید ، سعید مرتضوی را از دولت بیرون می انداختید.
 
با این سخن خبرنگار ، کوچک زاده از جایش بر می خیزد و در حالی که فریاد می کشید قوچانی از سگ مرتضوی هم کمتر است و [...] ، با خبرنگار گلاویز شده و از وسط رستوران تا دم در ، ضمن درگیری ، او را با خشونت هل می دهد.

کار که به اینجا می رسد ، بقیه نمایندگان که با تعجب و حیرت رفتار زننده همکار خود را می دیدند ، از جا بر می خیزند و به سمت آن دو می روند و نهایتاً خبرنگار را از دست کوچک زاده نجات می دهند

 

 

  24 دی نود دو/درگیری لفظی کوچک زاده با خبرنگار قانون
پس از انتشار خبری مبنی بر شکایت سه نماینده از وزیر علوم، خبرنگار روزنامه قانون با مهدی کوچک زاده تماس گرفت تا نظر وی را در رابطه با این موضوع جویا شود. اما در کمال تعجب این نماینده عضو جبهه پایداری در مجلس شروع به فحاشی بر علیه روزنامه قانون و خبرنگارانش کرد. در بخشی از این فایل صوتی کوچک زاده خطاب به خبرنگار قانون می‌گوید: مرده شور خودتون و روزنامه تون و دروغگوئیهاتون رو ببرن!

 

 

5تیر 89/درگیری و فحاشی به علی مطهری

 

به‌گفتهٔ علی مطهری، هم‌کلاسی کوچک‌زاده در مدرسه علوی، نام خانوادگی کوچک‌زاده در گذشته کوچکف بوده و او تبار روس دارد. در یکی از جلسات مجلس هشتم وقتی مطهری او را با نام کوچکف خطاب کرد، جلسه مجلس با درگیری لفظی و فیزیکی این دو نماینده به تشنج کشیده شد. کوچک‌زاده اشیائی را به سوی مطهری پرتاب کرد

 

 

توضیح علی مطهری درباره درگیری با کوچک زاده

 

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ارسال مطلبی برای "تابناک" در مورد مسائل پیش آمده در جلسه روز چهارشنبه مجلس و درگیری لفظی ایجاد شده بین خود و مهدی کوچک زاده دیگر نماینده مردم تهران توضیحاتی را به شرح زیر ارائه کرده است که عینا در ذیل می آید.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، در مطلب ارسالی علی مطهری آمده است: نظر به مطالبی كه در برخی رسانه ها درباره سخنان این جانب در صحن علنی مجلس در روز چهارشنبه 89/4/2 منتشر شد، توضیحی را به عرض ملت شریف ایران می رساند:

اینجانب در مخالفت با یك فوریت "طرح معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی" صحبت می كردم. پس از بیان استدلال های خود و اینكه اساسا نیازی به این طرح نیست زیرا اگر مصوبه مجلس اشكالی داشته باشد شورای نگهبان ایراد خواهد گرفت، به سخن مطرح كننده محترم این طرح اشاره كردم كه گفته بود یكی از اهداف این طرح حل مشكل اصول گرایان است كه متهم به ضدیت با ولایت فقیه شده اند. گفتم اصول گرایان مشكلی جز برخی از همین نمایندگانی كه این طرح را ارائه و دیروز در مقابل مجلس آن برنامه را علیه مجلس اجرا كردند ندارند.

آقای كوچك زاده كه در ردیف جلوی ما قرار دارد از اوایل این جلسه در اعتراض به سخنان آقای دلخوش و نیز رئیس جلسه كه با اشاره به حادثه روز قبل از حیثیت مجلس دفاع كرده بودند فریادها می كشید و برای اطرافیان خود سرسام ایجاد كرده بود و از طرفی در تحریك افراد حاضر در تجمع سازمان داده شده روز قبل علیه مجلس نقش اساسی داشت. لذا خود به خود و بدون این كه از قبل طراحی كرده باشم نام ایشان بر زبانم جاری شد و از آنجا كه ما دو سه سالی در دبیرستان علوی همكلاس بودیم و در آن زمان نام خانوادگی ایشان كوچكف بود و ایشان را به این نام صدا می زدیم، طبق عادت مالوف، در ادامه سخنم گفتم "افرادی مانند آقای كوچكف" و طبعا مجبور شدم توضیح كوتاهی راجع به نام ایشان بدهم.

در اینجا آقای كوچك زاده جاسوزنی فلزی حاوی سوزن و گیره را محكم به طرف من پرتاب كرد كه به پشت مانیتور میز این بنده اصابت كرد به طوری که یک لحظه احساس کردم مانیتور شکست که اگر به صورت اینجانب اصابت می كرد معلوم نبود چه بلایی بر سر من می آمد.

 من اعتنا نكردم و به حرف خود ادامه دادم، اما ایشان از جای خود بلند شد و به سوی من آمد، گویی كه قصد جان مرا دارد و حرف هایی زد كه یادم نیست چه گفت. در اینجا ظاهرا من چند كلمه ای گفته بودم كه خارج از ادب بود و البته در مجلس شنیده نشد و فقط كسانی كه از رادیو گوش می دادند شنیدند و محتوای آن "بنشین" و "ساكت باش" و كلمه دیگری بود كه معنی آن را نمی دانم و جالب است كه برخی روزنامه ها و سایت ها فقط به همان چند كلمه پرداخته بودند. حتی وقتی یكی از دوستان كه از رادیو گوش كرده بود به من گفت چنین كلماتی گفتی، گفتم اصلا یادم نیست و اگر گفتم در یك شرایط غیر عادی بوده است.

به هر حال هیچ كس جز معصومین از خطا و گناه مصون نیست و اگر آقای كوچك زاده از آن چند كلمه كه شاید خودشان هم نشنیده اند و فقط رسانه ها مطرح و بزرگنمایی كردند ناراحت شده اند از ایشان عذرخواهی می كنم.

 

 

 کوچک زاده و حمله به افروغ

کوچک زاده:پوز سگ، دریای حقیقت را نجس نمی‌کند

 

 کوچک‌زاده به مصاحبه افروغ با سایت شفاف که در آن نسبت به داشتن گرین کارت توسط یک وکیل‌الدوله افشاگری شده بود واکنش نشان داد.

 

 

کوچک زاده در مطلبی که در وبلاگ خود منتشر کرده سعی کرد که نماینده گرین کارتی جریان متبوع خود را تبرئه کند  و با آسمان و ریسمان بافتن هایی عجیب و  غریب حضور  افراد گرین کارتی در مجلس و دولت را توجیه نمایند:

استاد نخبه ما ظاهرا  یادشان رفت که مدتهاست با دادن نسبت وکیل الدوله به هر کس که اندک مخالفتی با نظرات ایشان و همپالکی هایشان را داشته و سر دادن این شعار که وکیل الدوله ها به وظیفه نمایندگی شان عمل نمی کنند دکان باز کرده و نان خورده اند والا بر اساس مثل معروف "آب که از سر گذشت چه یک گز چه صد گز " وکیل الدوله ها که به وظیفه شان عمل نمی کنند حالا یک گرین کارت هم شما برایشان بتراشید فرقی نمی کند استاد نخبه!!! راستی روشنفکر عزیز استاد نخبه بسیار بسیار ممنون می شویم اگر برای ما آماری هم از تعداد روشنفکران و اساتید و نخبگانی که گرین کارت دارند ارائه بفرمایید ، خواهشا این یکی را دیگر به علی مطهری واگذار نکنید. پیشاپیش از افاضات روشنگرانه تان سپاسگزارند! (منظور کسانی است که از فرط عشق به شما فی سبیل الله برایتان سایت و وبلاگ راه انداخته و ترویج نظرات مشعشعتان را می نمایند نه خدای نکرده آقازاده و . . . . که با اون چند تا آقازاده دیگر در جاهای خوب و فی سبیل الله فعالیت فرهنگی دارند).

 

وی همچنین در واکنش به ارجاع افروغ به علی مطهری برای مشخص شدن نام این نماینده گفت که

وی علی مطهری را هم به عنوان شاهد خود معرفی کرده (تا ضرب المثل معروف . . . . شاهدت کیست ؟ گفت . . .  بی مصداق نماند) و خود نیز از بردن نام آن وکیل الدوله پرهیز نموده است تا افتخار افشای نام او نصیب مطهری شود.

کوچک زاده و درگیری با وزیر اطلاعات دولت روحانی

 

در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار قانون اساسی نسبت به دیدار اشتون با برخی محکومان فتنه اعتراض کرده و این کار را همانند تصویب قانون کاپیتولاسیون خواند. وی در این جلسه به وزیر اطلاعات اعتراض کرد.

وی گفت: «ما سوگند خورده ایم که حافظ استقلال کشور باشیم. در ماجرای کاپیتولاسیون آمریکا تلاش داشت که اتباعش از رسیدگی قضایی معاف شوند رفتاری که نماینده اروپا کرد بدتر از کاپیتولاسیون بود زیرا افراد محکوم قوه قضاییه را به بهانه اینکه حقوقشان ممکن است رعایت نشده باشد مورد دلجویی قرار داده و با آنها دیدار کرد.»

وی ادامه داد: «این کار خدشه به استقلال کشور است. این کوتاهی از وزیر خارجه و وزیر اطلاعات قابل پذیرش نیست، جمهوری اسلامی کشوری مستقل است و مستعمره اروپا نیست.»

کوچک زاده با بیان اینکه آمریکا و اروپا غلط می کنند که درمورد حقوق بشر در ایران صحبت می کنند، خطاب به وزیر اطلاعات اظهار کرد «آقای وزیر اطلاعات کجا هستید که برای بار دوم این عجوزه درمورد حقوق بشر در ایران صحبت می کند؟»

این اعتراض کوچک زاده در حالی صورت می گیرد که برخی گزارش ها از درگیری لفظی او با وزیر اطلاعات حکایت می کند.

روزنامه قانون امروز گزارش داد در نشست غیر رسمی روز گذشته حجت الاسلام علوی با برخی نمایندگان مهدی کوچک زاده به حضور یکی از همراهان وزیر اطلاعات به تندی اعتراض کرده است.

براساس گزارش قانون کوچک زاده در این دیدار به شدت به وزیر اطلاعات می تازد و می گوید: «چرا این فرد را به همراه خودتان آورده‌اید؟ با این كار به همه توهین كردید و این یك نكته منفی در ذهن بنده می ماند و در آینده هر كجا بنشینم، می گویم.»

براساس  این گزارش "كوچك‌زاده در ادامه به رغم آرامش و متانت وزیر اطلاعات، باز هم با فریاد ادامه می‌دهد: این جمهوری اسلامی نیست. همین كارها را كردیم كه هاشمی رفسنجانی می‌گوید دولت نامشروع ،باید به هاشمی بگویم نامشروع تو هستی و تمام كس و كارت. به قرآن كودتا شده!  و انقلاب به خطر افتاده است".

 

 

 

 

 

کوچک زاده و خائن خطاب کردن  وزیر امور خارجه

در روزهای اخیر .و در جلسه غیر علنی مجلس که با حضور ظریف برگزار شد بار دیگر کوچک زاده حاشیه ساز شد. او در این مشاجره ظریف را خائن خطاب کرد.

جلسه غیر علنی مجلس با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای به ریاست علی لاریجانی برگزار شد. ظریف و عراقچی آخرین روند مذاکرات ایران با ۱+۵ را در جلسه غیر علنی امروز مجلس برای نمایندگان تشریح کردند.

اما پس از پایان سخنان ظریف و زمانی که وی قصد ترک مجلس را داشت، برای لحظاتی صحن علنی با مشاجره کوچک‌زاده با ظریف به تشنج کشیده شد.

مهدی کوچک‌زاده، نماینده تهران پس از این ماجرا در گفت‌وگویی این مشاجره با ظریف را گفت‌وگوی آرام و البته چالشی نامیده ‌و گفته بود: گفت‌و‌گوی امروز من با آقای ظریف، آرام البته چالشی بود و محتوای آن این بود که گفتم: شما با این رویه‌تان به حرف آقا توجه نمی‌کنید و موجب خدشه در وحدت جامعه می‌شوید و خودتان فرمودید که داعش در منطقه چه می‌کند و کشورهای منطقه خیلی با ما بد هستند و در این شرایط به وحدت احتیاج داریم و جز مسیر آقا نمی‌شود.

اما یک شاهد عینی به تابناک گفت: از زمانی که زنگ مجلس زده شد، کوچک‌زاده به طرف ظریف حرکت کرد و به لحنی خاص گفت: شما باید ماهیت خودتان را در مذاکرات مشخص ‌و باید اثبات کنید، به دلیل اینکه با صراحت صحبت نمی‌کنید، شرایط سخت شده است.

وی گفت: ظریف در پاسخ به کوچک‌زاده از وی پرسید: من وحدت ملی را خدشه‌دار کرده‌ام‌ یا کسی که به من خائن گفته است؟ و کوچک‌زاده در جواب می‌گوید: خائن گفتن را کسی به شما می‌گوید‌ که زیر سایه تهدید مذاکرات را ادامه می‌دهید‌ و من از زبان او به شما می‌گویم!

این شاهد عینی در ادامه افزود: ظریف پس از شنیدن این ادعا واکنش نشان داد و گفت: شما بیجا می کنید از زبان او می گویید؛ رهبری خودشان زبان «بُرا‌‌»ی این نظام هستند و شما حق ندارید از زبان ایشان مطلبی بیان کنید.

 

کوچک‌زاده: مطهری فحاشی کرد + تصویر

 

کوچک‌زاده: مطهری فحاشی کرد + تصویر

 

کوچک‌زاده: مطهری فحاشی کرد + تصویر

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۴ پنج شنبه ۷ خرداد
کدخبر:25946منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۴ هفتم خردادلینک خبر: http://www.goftogoonews.com/Pages/News-25946.aspx