مازنی: جامعه را در مقابل هنرمندان قرار ندهید
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید متاسفانه جریانی در کشور هنرمندان را بر اساس ملاحظات سیاسی و فکری خود به "هنرمند خوب" و "هنرمند بد" تقسیم می‌کند در حالی که این قشر هم مانند بقیه ممکن است جایی مرتکب اشتباه شوند.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید متاسفانه جریانی در کشور هنرمندان را بر اساس ملاحظات سیاسی و فکری خود به "هنرمند خوب" و "هنرمند بد" تقسیم می‌کند در حالی که این قشر هم مانند بقیه ممکن است جایی مرتکب اشتباه شوند.
احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره برخی محتوای منتشره از سوی سلبریتی‌ها در صفحات شخصی آنها در فضای مجازی گفت: هنرمندان به لحاظ ماهیت انسانی و ویژگی‌های شخصیتی، نیازها و عواطف مانند بقیه آدم‌ها هستند اما به دلیل آن که این افراد در یک حوزه خاص استعداد و قابلیت داشتند و با تلاش و همت به چهره‌های مشهور در یک رشته هنری و فرهنگی تبدیل شدند، در نتیجه رفتار آنها و حتی تیپ ظاهری آنها برای جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان به الگو تبدیل شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این امر باعث شده که برخی زمان‌ها انتظاراتی که از آنها وجود دارد، بیش از اندازه باشد در حالی که آنها هم مانند بقیه آدم‌ها در همه قشرها و گروه‌های اجتماعی ممکن است در جایی مرتکب اشتباه شده باشند یا رفتاری انجام داده باشند که آن رفتار نمی‌تواند الگو باشد.

توقعات و انتظارات خود را از سلبریتی‌ها مدیریت کنیم

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: توقعات و انتظارات خود را از هنرمندان و این چهره‌های مشهوری که در حوزه‌های مختلف هنری یا در رشته‌های ورزشی فعال هستند، باید مدیریت کنیم و انتظارات خود را متناسب با ظرفیت این افراد تنظیم کنیم و این گونه نباشد که توقع زیادی از آنها داشته باشیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس توضیح داد: از سوی دیگر مسئولیت این افراد نیز سنگین است یعنی وقتی اظهارنظری از یک چهره تاثیرگذار فرهنگی و هنری در جامعه مطرح می‌شود، طبیعی است که با حرف یک آدم عادی متفاوت است بنابراین توجه خود این افراد مهم است.

مازنی در ادامه بیان کرد: متاسفانه جریانی در کشور وجود دارد که بین آدم ها بر اساس ملاحظات سیاسی و فکری خود خط کشی می‌کند؛ "هنرمند خوب"، "هنرمند بد"، "بازیگر خوب"، "بازیگر بد"، "ورزشکار خوب"، "ورزشکار بد" و بر اساس خط کشی‌های فکری و سیاسی خود آنها را تعریف و دسته‌بندی می‌کند و اگر کسی از نظر او جزو افرادی باشد که خوب تعریف شود، هر اشتباهی هم که مرتکب شود آن را نادیده می‌گیرند و اگر از نظر او بد تعریف شود، هر اشتباه ناچیزی را هم که مرتکب شود آن را برجسته‌تر می‌کنند و همه مسئولیت‌های مربوط به آن خطا را از او مطالبه می‌کند و جامعه را در مقابل او قرار می‌دهد.

هنرمندان را مجبور به انزوا و فاصله گرفتن و کناره‌گیری نکنیم

وی تاکید کرد: باید از این خط کشی‌های سیاسی دست برداشت و هنرمندان و چهره‌های سرشناس در هر حوزه‌ای را به دلیل آنکه برای کشور ما افتخارآفرین هستند، مورد تکریم و احترام قرار داد و مسائل اجتماعی مربوط به آنها را با گفتگوهای اجتماعی و گفتگوهای فرهنگی حل کرد.

مازنی گفت: یک مسیر اشتباه در ارتباط با کل جامعه در پیش گرفته شده است و مشاهیر حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خارج از این اشتباه محاسبه در رفتار نیستند لذا من توصیه می‌کنم بنا را بر این بگذاریم که از طریق گفتگو و مفاهمه مسائل جامعه و حاکمیت و موضوعات مربوط به جوانان و چهره‌های مشهور هنری و ورزشی را حل کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: اگر به دنبال آن باشیم که یک مسئله فرهنگی و اجتماعی را با استفاده از ظرفیت پلیس حل کنیم یا با فشار روانی در رسانه‌ها، طرف مقابل نیز وادار به خشونت می‌شود یا مجبور به انزوا و فاصله گرفتن و کناره‌گیری.
 
 
 
 
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت
کدخبر:59221منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ پانزدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.goftogoonews.com/Pages/News-59221.aspx