3:30 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 3169 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۱ دي - 10:03 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
در اقدامی خصمانه

کانادا نیروی قدس سپاه پاسداران را به لیست سازمانهای تروریستی اضافه کرد

سازمان منافقین در دوران جنگ عراق علیه ایران در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد.

گفتگو نیوز: دولت کانادا در اقدامی خصمانه گروهک ترویستی منافقین (مجاهدین خلق) را از لیست سازمان‌های تروریستی این کشور خارج و نیروی قدس سپاه پاسداران به آن اضافه کرده است.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از بی بی سی اخیرا آمریکا هم این سازمان را از فهرست سازمان های تروریستی حذف کرد. پیش از آمریکا نیز اتحادیه اروپا، گروهک ترویستی منافقین (سازمان مجاهدین) را از فهرست گروه های تروریستی خود خارج کرده بود.
سازمان مجاهدین خلق در دوران جنگ عراق علیه ایران در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد.
اما این سازمان می گوید از سال ۲۰۰۱ تاکنون هیچ عملیات نظامی علیه ایران انجام نداده است.
به گزارش خبرگزاری ها دولت کانادا اعلام کرده است که سپاه قدس به دلیل حمایت تسلیحاتی از گرو‌ه‌های همچون حماس، حزب الله و طالبان در این لیست قرار گرفته است.
سپاه قدس، که رسانه های خارجی از آن با عنوان نیروی قدس نیز نام می برند، یکی از واحدهای سپاه پاسداران است که گفته می شود در زمینه عملیات برون‌مرزی فعالیت دارد.
در مورد تشکیلات و ماموریت های سپاه قدس اطلاع چندانی در دست نیست اما منابع غربی گفته اند که وظیفه اصلی این واحد، حمایت آموزشی و در مواردی عملیاتی از نیروهای طرفدار جمهوری اسلامی در مناطق دیگر جهان است.
سپاه قدس پیش‌تر نیز به اتهام فعالیت های تروریستی مورد تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته بود.
ایران همواره اتهام حمایت از گروه های شورشی و سازمان های تروریستی در خارج را تکذیب کرده است.
ایران و کانادا در بیشتر سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران روابط سردی داشته‌اند.
کانادا همچنین از حامیان اقدامات کشورهای غربی علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده و در مورد مسئله حقوق بشر در ایران نیز مواضعی انتقادی داشته است.

 

مریم رجوی، یکی از سرکردگان گروهک تروریستی منافقین، از این تصمیم دولت کانادا استقبال کرده است.
 
برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر