6:16 صبح | ۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
پرسش
کد خبر: 60767 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ آذر - 4:45 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
مجید انصاری:

سفر روحانی به ژاپن گام موثری برای گره‌گشایی دیپلماتیک است

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران گفت: در این شرایط تبادلات دوجانبه ایران با کشورهای مختلف از موضع قدرت خواهد بود و از دولت درخواست دارم تا این رویه چه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چه با چین و روسیه ادامه داشته باشد.

 یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت سفر رئیس جمهوری به ژاپن گفت: گفت‌وگوهای مقامات تهران و توکیو در این سفر و حمایت نخست وزیر ژاپن از طرح صلح هرمز، گامی موثر برای کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، کاهش تنش‌ها در منطقه و همچنین گره‌گشایی دیپلماتیک خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مجید انصاری در گفت‌وگویی با بیان اینکه تلاش آقای روحانی و دستگاه دیپلماسی کشور برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا و تحریم ظالمانه قابل تقدیر است گفت: با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و بدعهدی این کشور در عمل به توافقنامه جهانی، ایران باید از این فرصت برای تنویر افکار عمومی و در جهت پیشبرد منافع ملی کشور استفاده کند.

او سفر رئیس جمهوری به ژاپن را در راستای این مساله عنوان کرد و افزود: دستگاه دیپلماسی باید از هر فرصتی برای گفتگو با جامعه جهانی استفاده کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران گفت: در این شرایط  تبادلات دوجانبه ایران با کشورهای مختلف از موضع قدرت خواهد بود و از دولت درخواست دارم تا این رویه چه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چه با چین و روسیه ادامه داشته باشد.

انصاری با ابراز امیدواری نسبت به دستاوردهای سفر رئییس جمهوری به ژاپن اظهار کرد: در حال حاضر تحریم‌های آمریکا که نوعی تروریسم اقتصادی است کشور را با چالش های زیادی رو به رو کرده است و امیداواریم با توجه به حمایت ژاپن از برجام، این دیدارها به کاهش فشارهای اقتصادی منجر شود.

او با بیان اینکه تحریم‌ها جان مردم را نشانه گرفته است به محدودیت واردات دارو اشاره و تصریح کرد: این مشکلات قابل انکار نیست و بر این اساس تلاش رئیس جمهوری کشورمان برای رفع چالش‌های ناشی از تحریم‌ها قابل تقدیر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به تلاش برخی رسانه‌های مخالف دولت گفت: درخواستم از جریانات سیاسی و مخالفان دولت این است در شرایط حساس منافع ملی را بر رقابت جناحی ترجیح دهند و در شرایطی که امیداوری برای کاهش تنش‌های دیپلماتیک افزایش پیدا می‌کند با متشنج کردن فضای کشور اقدامات دولت را از بین نبرند؛ چرا که خواسته یا ناخواسته گل به خودی می‌زنند.

انصاری با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری به ژاپن اهمیت زیادی برای کشورمان دارد افزود: امیدواریم این سفر زمینه ساز توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف باشد و با توجه به حوادث اخیر کشور و همچنین انتخابات پیش رو باید تلاش کنیم تا نتایج مثبت این اقدامات برای افزایش امیدواری مردم حفظ شود.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: