8:34 صبح | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند
پرسش
کد خبر: 34197 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۱ مهر - 5:25 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
منتجب نیا در همایش امتداد اعتماد:

نمی‌توان سلیقه یک جمع اندک را به دیگران تحمیل کرد

ما می‌ترسیم که نکند خدای ناکرده کسانی خشونت را در جامعه ما در میان جوانان تزریق کنند، آن وقت است که خدای ناکرده وضعمان از طالبان و داعش بدتر می‌شود.

 گفت وگو نیوز جانشین دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت: ما می‌ترسیم که نکند خدای ناکرده کسانی خشونت را در جامعه ما در میان جوانان تزریق کنند، آن وقت است که خدای ناکرده وضعمان از طالبان و داعش بدتر می‌شود.

به گزارش گفت وگو؛ حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا در همایش حزب اعتماد ملی استان تهران با تبریک عید سعید غدیر خم و با اشاره به پیام‌های این عید و پیام ولایت گفت: ما از روز عید غدیر پیام‌های متعددی را می‌توانیم دریافت کنیم که فقط به پیام امامت و ولایت آن اشاره می‌کنیم. سه پیام دیگر هم وجود دارد که مسائل روز کشورمان است و می‌توانیم آنها را هم در نظر بگیریم.

 وی افزود: وحدت و انسجام یک امت و ملت اسلامی از مهمترین پیام‌های عید غدیر خم است. یک ملت اسلامی دارای علایق مختلف و سلایق گوناگون است و نمی‌توان سلیقه یک جمع اندک را به دیگران تحمیل کرد. حضرت امیر (ع) بسیار به وحدت تأکید می‌کردند. ایشان منادی وحدت هستند. برای ایشان این جمعیت و آن جمعیت مطرح نبود و همه را به وحدت دعوت می‌کردند. چنین وحدتی باید در جامعه علوی به معنای حقیقی اجرا شود.

 وی همچنین رفع خشونت را از دیگر پیام‌های مهم این عید دانست و خاطرنشان کرد: اگر خشونتی در اسلام وجود داشته در برابر کسانی بوده است که درصدد از بین بردن اسلام و مسلمانان بودند. در اسلام کینه‌توزی، دشمنی، قضاوت، خشم و غضب وجود ندارد. 

این فعال سیاسی تصریح کرد: نکند خدای ناکرده کسانی خشونت را در جامعه تزریق کنند و به خورد جوانان بدهند. آن وقت است که اسلام را به عنوان یک دین خشن می‌بینند و این حرکتی است که طالبان و داعش انجام داده‌اند. خشونت‌طلبی دینی آنها را به اینجا رسانده‌ است. نکند کسانی که جوانان ما را به خشونت‌طلبی دعوت می‌کنند ماده اصلی داعش و طالبان را در میان آنان پایه‌گذاری کنند.

وی ادامه داد: اگر من روحانی فکر خشونت‌طلبی را در میان مردم و نیروهای حزب‌اللهی و... وارد کنم پس از چندی سر از طالبان و داعش درمی‌آوریم. شیخ صدوق روایتی از امام صادق (ع) دارند که ایشان می‌فرمایند به مردم سخت‌گیری نکنید. مسلمانان و ملت را به دین خوش‌بین کنید نه این‌که جوانان را از دین فراری دهید.

جانشین دبیرکل حزب اعتماد ملی دوستی و برادری در دین را ضروری خواند و تأکید کرد: پیام آخر این عید عزیز پیام اخوت است. اسلام دین دوستی و برادری و برابری بین همه مسلمانان است. نه فقط بین نیروهای حزب‌اللهی و خاص. در آیات مختلف قرآن به این موضوع اشاره شده است.

وی در پایان با تشکر از شاخه جوانان حزب اعتماد ملی به دلیل برپایی این همایش، گفت: من می‌خواهم از تمام شخصیت‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب و اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تهران تشکر کنم. همچنین باید از شخصیتی نام ببرم که ما او را با از خود گذشتگی و مجاهدتش می‌شناسیم. ایشان آقای دکتر عارف هستند.

انتهای پیام

 

مطلب مرتبط:

 

{ آغاز همایش اعتماد ملی با پیام خاتمی و حضور عارف }

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: