2:08 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۸ مهر
کد خبر: 50575 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد - 2:14 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

از آزادگی مطهری تا سفله گی توکلی

اصولگرایانی که هشت سال زجر تحمیلی را با معرفی محمود احمدی نزاد به عنوان رجل سیاسی بر مردم حاکم کردند و سبک سرانی مانند احمد توکلی با تز ژاپن اسلامی ایران را به ونزوئلای اسقاطی تبدیل کردند.

گفت و گونیوز: حواشی عکس یادگاری نمایندگان با موگرینی آن قدر شور شد که همه فهمیدند این همه موج سازی و موج سواری از کجا آب می خورد. در این میان توده مردم هر کدام در این اوضاع تحت تاثیر قرار گرفتند و هر یک به فراخور حال قضاوتی کردند اما مواضع نخبگان سیاسی و اجتماعی متفوت بود. برخی آزاد اندیشانه قضاوت کردند و برخی موج سواری را بر انصاف ترجیح دادند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برخی حاشیه‌سازی‌ها درباره عکس گرفتن تعدادی از نمایندگان با موگرینی در حاشیه مراسم تحلیف را غیرمنصفانه خواند و گفت: کجای مذاکره و عکس گرفتن با یک بانوی مسئول اروپایی که پوشش اسلامی را بهتر از بسیاری از بانوان ما رعایت کرده غرب‌زدگی است؟

به گزارش ایسنا علی مطهری در یادداشتی که آن را در اختیار ایسنا قرار داد  درباره حاشیه‌سازی در مورد سلفی برخی نمایندگان با موگرینی در مجلس نوشت:

« درباره عکس گرفتن چند تن از نمایندگان با خانم موگرینی مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا چند نکته قابل ذکر است:

    در دو روز گذشته از این قضیه استفاده سیاسی شد و بیش از آن‌که به واقعیت آن پرداخته شود به تحقیر و سرزنش رقیب سیاسی پرداخته شد. این‌که چند تن از نمایندگان اصلاح‌طلب و اصولگرا به دلیل مواضع معقول خانم موگرینی در حمایت از برجام، بعد از تمام شدن جلسه رسمی تحلیف رئیس‌جمهور چند جمله‌ای با او سخن گفته و با او عکس گرفتند حادثه‌ای نبود که مستحق این همه نکوهش باشد. البته نحوه سلفی گرفتن یکی از نمایندگان خوشایند نبود که او هم عذرخواهی کرد.

    برخی این موضوع را به اشتیاق و ولع نمایندگان برای عکس گرفتن با یک بانوی اروپایی و ایتالیایی تنزل دادند و در واقع نگاه جنسی به موضوع داشتند. شاید قیاس به نفس فرموده باشند. شاید اگر به جای خانم موگرینی، خانم اشتون نماینده سابق اتحادیه اروپا که مسن‌تر بود و یا آقای سولانا مسوول اسبق این اتحادیه حضور داشتند این افراد این‌گونه قضاوت نمی‌کردند.

    در روز تحلیف راه ورود نمایندگان به بخش مهمانان خارجی بسته بود و همین امر باعث تجمع آن‌ها پشت ردیف مهمانان خارجی و دشواری ارتباطشان با آن‌ها بود، به طوری که احساس می‌شد که گویی برخی نمایندگان اشتیاق خاصی برای مذاکره با مهمانان دارند در حالی‌ که اگر راه باز بود آن‌ها نیز مانند مهمانان داخلی با شخصیت‌های مورد نظرشان مذاکره می‌کردند و احیانا عکس یادگاری می‌گرفتند و عجیب به نظر نمی‌رسید.

    در مورد جناب آقای علیرضا رحیمی نماینده فهیم و شجاع تهران و آزاده قهرمان در برخی رسانه‌ها ظلم فاحشی رخ داد و آن این بود که گفتند همان کسی که در دوره اسارت در عراق آنگونه درباره حجاب و پوشش اسلامی سخن گفت که به خبرنگار زن هندی خطاب کرد« ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است/ ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است» حالا در تلاش است که با یک زن اروپایی عکس بگیرد، پس از آرمان‌های خود عدول کرده است! معلوم نیست این استنتاج از کجا پیدا شده و چه تعارضی میان اعتقاد راسخ به پوشش اسلامی و عکس گرفتن با خانم موگرینی وجود دارد. افتخارات بزرگ مان را نباید این‌گونه حراج کنیم.

برخی نیز این اقدام را حاکی از غرب زدگی دانستند در حالی‌که هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد. کجای مذاکره و حتی عکس گرفتن با یک بانوی اروپایی که پوشش اسلامی را بهتر از بسیاری از بانوان ما رعایت کرده است غرب زدگی است؟ از خدا می خواهم که به همه ما انصاف بدهد.»

 
اما احمد توکلی ترجیح داد که در این میان حرفه ای بودن خود را در ماهی گیری از آب گل آلود نشان داد. روز گذشته گفت و گو نیوز مطلبی در این باره منتشر کرد.

آقای توکلی! سفله شمایید که 8 سال ایران را به خاک مذلت نشاندید/ شعار ژاپن اسلامی دادید اما ونزوئلای اسقاطی تحویل دادید

 
در روز برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور که مهمترین روز بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بود چهره های برجسته ای در این مراسم حاضرشدند. از جمله این چهره های شاخص فدریکا موگرینی نماینده پارلمان اروپاست. 
 
در همه ی دنیا متداول است که مقامات در حاشیه مراسم های رسمی عکس می گیرند و حتی در این سالهایی که سلفی گرفتن باب شده است این اقدام در همه جا صورت می گیرد. اما آنچه بهانه به دست افراد جاهلی مانند احمد توکلی داده است اقدام نماینده شیراز بود که او هم در نهایت ادب از ملت ایران عذرخواهی کرد. عذرخواهی اما دقیقا همان چیزی است که یک بار از دهان اصولگرایان بیرون نیامده.
 
اصولگرایانی که هشت سال زجر تحمیلی را با معرفی محمود احمدی نزاد به عنوان رجل سیاسی بر مردم حاکم کردند و سبک سرانی مانند احمد توکلی با تز ژاپن اسلامی ایران را به ونزوئلای اسقاطی تبدیل کردند.
 
نا خوانده پیدا بود که وقتی قرارگاه سایبری عمار در بوق سلفی نمایندگان می دمد و فارس پلاس و صدا و سیما و کیهان پرچمدار قصه می شوند این موج از کجا آب می خورد. هدف به حاشبه بردن مراسم با شکوه تحلیف بود و این اصلاح طلبان و اعتدال گرایان بودند توانستند ایران از انزوای بین المللی خارج کنند.
 
اما چشمان تنگ کوته بین امثال توکلی و هم پالکی های انها هیچ گاه آرامش ملت و رونق اقتصادی را تاب نمی اورند چون اینها کسانی هستند که در طول زندگی مشق فقر کرده اند. به تعبیر دکتر بهشتی: ما اگر مشق فقر کنیم نمی توانیم برای ملت رفاه به ارمغان بیاوریم.
 
عکس یادگاری نمایندگان مجلس با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا دهان کسانی را باز کرد که خود زمانی در مجلس گذشته ته استکان احمدی نژاد را به نشانه تبرک می خوردند اما امروز به نمایندگان واقعی ملت که حداقل 5 برابر آنها از مردم رای گرفته جسارت می کنند. آقای توکلی! سفله شمایید که 8 سال ایران را به خاک مذلت نشاندید؛ شعار ژاپن اسلامی دادید اما ونزوئلای اسقاطی تحویل دادید.
 
حتی اگر بپذیریم که اقدام نمایندگان در شان خانه ی ملت نبود که نگارنده معتقد است امری عادی بوده و تنها اگر حاشیه ی سلفی گرفتن نماینده شیراز نبود هیچ اعتراضی رخ نمی داد در برابر ویرانه ای که شما تحویل نمایندگان مجلس دهم دادید هیچ است.
 
در مجلس نهم که شما به عنوان نماینده درصد قلیلی از ملت حضور داشتید تنها شعار مرگ بر .... سر داده می شد اما یک بار سخن از تفام و آشتی و گفت و گو به میان نیامد.
 
در مجلس گذشته که امثال جنابعالی در آن به امر تقنین مشغول بودید یکشنبه های سیاه فراوان وجود داشت اما امروز مجلس دهم را همه به مجلس عقلانیت و گفت و گوی ملی می شناسند.
 
مجلسی که امثال توکلی و کوچک زاده در آن حاضر بودند برای ته استکان محمود احمدی نژاد سر و دست می شکستند اما بعد از مدتی از او اعلام برائت کردند اما نمایندگان مجلس دهم هیچگاه از کسی اعلام برائت نکرده اند چرا که به راهی که در آن قرار گرفته اند ایمان راسخ دارند.
 
جناب توکلی نمایندگان مجلس را سفله خطاب کردید! اما این واژه تنها مستحق امثال جنابعالی است که در دوران حضورتان در هر مسئولیتی جز خسارت به بار نیاوردید و اگر کسی کارنامه شما را بررسی کند جز بی مایگی و سفلگی در آن نمی بیند.
 
انسانهای حقیر مانند شما آب که سر بالا برود ابوعطا می خوانند. مردم به شما نه گفتند. به قول دکتر شریعتی یک نه به بزرگی تاریخ. شما عقب مانده اید! از ملت خود، از دنیا و حتی از همان موطنی که در آن متولد شده اید. 
 
 
 
 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: