1:21 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۸ مهر
کد خبر: 53200 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت - 7:26 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

مصلحت نظام در پرونده سپنتا نیکنام

احمد مازنی

 احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید درباره پرونده مربوط به حقوق اقلیت ها و عضویت سپنتا نیک نام روی میز مجمع تشخیص یادداشتی نوشته است.

او در این یادداشت آورده است: «پرونده مربوط به حقوق اقلیت ها و عضویت سپنتا نیک نام روی میز مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
چشم و گوش های بسیاری به تصمیم مجمع دوخته است، اینجانب نظر خودم را در زمان طرح موضوع در مهرماه 1396 طی یادداشتی به آگاهی مردم رساندم اکنون بر حسب اداء تکلیف و بر اساس مصلحت اسلام، ایران و نظام جمهوری اسلامی چند نکته را یادآوری می کنم:
1- نکته اول انتظاری است که از اعضاء محترم شورای نگهبان می رود، بارها شاهد بودیم فقهاء عظام و حقوق دانان محترم شورای نگهبان علی رغم نظر فقهی یا حقوقی در شورا اما در موضع عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام موضع دیگری اتخاذ کردند به نظر می رسد این جا یکی دیگر از فرصت هایی است که بزرگان شورای نگهبان کارآمدی نظام در شکستن بن بست ها را اثبات کنند.
2- حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار ایفاء نقش موثر تری را پدید آورده و امید می رود آقای دکتر لاریجانی از موضع قاطع مجلس در دفاع از حقوق اقلیت های ایرانی دفاع کنند و زمینه جلب آراء اعضاء حقیقی و حقوقی مجمع را به نفع موضع مجلس فراهم کنند.
3- پس از ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمت الله علیه اکنون چشم ها و گوش ها به مدیریت رئیس جدید مجمع آیت الله هاشمی شاهرودی دوخته است تا یک بار دیگر بر تدبیر حکیمانه حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در امر تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام صحه بگذارد و زمینه امیدواری مردم ایران از همه اقوام، ادیان و مذاهب را به آینده ایران اسلامی فراهم کند.
4- گفته می شود آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کمتر در جلسات مجمع شرکت می کند به نظر می رسد این جلسه یکی از جلسات تاریخی مجمع است و تلاش و اقدام تاثیر گذار دکتر روحانی در دفاع از حقوق اقلیت ها به عنوان بخش مهمی از عمل به وعده های انتخاباتی و اجرای منشور حقوق شهروندی تلقی می شود.
و بالاخره مردم شریف یزد، ملت بزرگ ایران و پیروان ادیان و مذاهب مختلف در دنیا منتظر تصمیم اعضاء فرهیخته مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند تا ضمن حل مساله مربوط به سپنتا نیکنام از حقوق اقلیت ها ظرفیت و کار آمدی نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشانند.»
 
ابتکار
 
 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: