10:27 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 310 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ پنج شنبه ۳۰ شهريور - 4:33 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
در اقدامی ددمنشانه

تحریم ۱۱۷ هواپیمای ایرانی توسط آمریكا

آمریكا برای توجیه این اقدام خصمانه خود كه ملت ایران را نشانه گرفته، مدعی شده است كه این هواپیماها در پوشش كمك‌های انسان‌دوستانه به سوریه تسلیحات منتقل كرده‌اند.

  دولت آمریکا اعلام کرد كه ۱۱۷ هواپیمای ایرانی را تحریم کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خزانه‌داری آمریكا اعلام كرده است كه این هواپیماها متعلق به شرکت‌‌های هوایی ایران ایر، ماهان ایر و یاس ایر بوده‌اند.

به گزارش گفتگو نیوز، آمریكا برای توجیه این اقدام خصمانه خود كه ملت ایران را نشانه گرفته، مدعی شده است كه این هواپیماها در پوشش كمك‌های انسان‌دوستانه به سوریه تسلیحات منتقل كرده‌اند.

بنا بر این گزارش، این شركت‌های هواپیمایی در حال حاضر تحت تحریم‌های غیرمنصفانه آمریكا قرار دارند و بر مبنای این تحریم‌ها شركت‌های آمریكایی اجازه تجارت با آنها را نداشته و تمام دارایی‌های آنها در آمریكا مسدود شده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا شده است در تابستان سال جاری، دولت ایران از پروازهای ماهان ایر و ایران ایر از تهران به مقصد دمشق، برای ارسال ابزار نظامی و مقابله با تجمعات استفاده کرده است.

در ادامه این ادعای توجیه‌ناپذیر آمده است كه این کمک‌ها با همکاری حزب‌الله انجام گرفته است. خاطرنشان می‌شود، غرب در حمایت از مخالفان دولت سوریه علنا از ارسال تجهیزات و ادوات نظامی به سوریه حمایت می‌كند.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: