3:15 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 64309 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲ تير - 11:41 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
تحلیل فرید زکریا درباره کتاب بولتون:

مشکل اصلی ترامپ، شخصیت خودخواه اوست

بولتون در کتاب خود تا جایی که تا کنون افشا شده، توجه نمی کند که مشکل اصلی ترامپ ناآگاهی و یا سیاست های او نیست بلکه مشکل اصلی شخصیت اوست.

فرید زکریا تحلیلگر برجسته آمریکایی با تحلیل محتوای کتاب بولتون، مهمترین نکته در مورد ترامپ را منفعت طلبی و ارجحیت منافع شخصی خود در تمام تصمیمات سیاسی و اقتصادی می داند.


فرید زکریا تحلیلگر شبکه سی ان ان در تحلیل کتاب خاطرات بولتون که بخش هایی از آن افشا شده گفت: بولتون تصویری از یک فرد ناآگاه از ترامپ ارائه می کند که مثلا نمی داند انگلیس قدرت هسته ای است و فنلاند بخشی از روسیه نیست. او دیدگاه ثابتی در سیاست خارجی ندارد. گاه می خواهد به ونزوئلا حمله و این کشور را نابود کند و روز دیگر هیچ توجهی به این کشور ندارد.

فرید زکریا ادامه داد: اما بولتون در کتاب خود تا جایی که تا کنون افشا شده، توجه نمی کند که مشکل اصلی ترامپ ناآگاهی و یا سیاست های او نیست بلکه مشکل اصلی شخصیت اوست.

وی افزود: من با بسیاری از سیاست های او موافق نیستم اما چیزی که بیشتر من را نگران می کند شخصیت ترامپ است؛ او آشکارا مردی است که علایق شخصی و سیاسی وی بر دغدغه هایی همچون نجابت، اخلاق و حتی قانون غلبه دارد. بولتون تنها مشاور ترامپ نیست که مجبور به استعفا شد اما او نخستین کسی است که خاطرات خود را با جزئیات بیان کرده است.

زکریا ادامه داد: بولتون می گوید ترامپ علایق فردی خود را در همه مسائل با منافع ملی گره می زد. من در طول دوران کاری خود در کاخ سفید، تصمیم مهمی از ترامپ را ندیدم که در آن، موضوع انتخاب مجدد خود را در نظر نمی گرفت.

به گفته زکریا کتاب بولتون به حامیان ترامپ و کسانی که علاقمند به انتخاب دوباره وی هستند هشدار می دهد که هزینه انتخاب وی بسیار بالاست.

ترامپ هر تصمیمی می گیرد، هرقراردادی را امضا می کند یا هر قانونی را تصویب می کند، در آن موفقیت و نفع شخصی خود را در اولویت قرار می دهد.
 
شفقنا
 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: