4:47 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 272 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۷ شهريور - 4:16 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
رهبر معظم انقلاب تبیین کردند:

جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان در تعارض است؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به جنایت اهانت به چهره منور خاتم پیامبران، حضرت محمد مصطفی (ص) تأکید کردند: ملت‌ها با شناخت سیاست‌های اسلام ستیزانه استکباری و صهیونیستی، انگشت اتهام خود را به سمت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی گرفته‌اند و سردمداران این کشور‌ها، باید با جلوگیری از این گونه کارهای جنون‌آمیز، عملاً ثابت کنند که در این جرم و جنایت بزرگ، شریک نیستند.

 به گزارشرسانه خبری تحلیلی گفت و گو رهبر انقلاب اسلامی، با یادآوری احساس عقب ماندگی دشمنان اسلام در «رویارویی با ملت بزرگ ایران و حرکت جوشان و خروشان بیداری اسلامی» افزودند: این مسأله باعث شده است که دشمنان امت اسلامی به کارهای دیوانه‌واری همچون حادثه اخیر دست بزنند.

 ایشان این حادثه را از جمله عبرت‌های ماندگار تاریخ دانستند و خاطرنشان کردند: سردمداران نظام‌های استکباری، در حالی که از محکوم کردن این جنایت خودداری می‌کنند و وظایف خود را در مقابله با این جرم بزرگ انجام نمی‌دهند، ادعا می‌کنند در این حادثه دخیل نبوده‌اند.

 

 

 

 

 رهبر انقلاب افزودند: البته ما اصراری نداریم دست داشتن آن‌ها را در این جنایت اثبات کنیم؛ اما شیوه‌های سیاستمداران آمریکا و برخی اروپایی‌ها، آنان را در افکار عمومی ملت‌ها، مقصر کرده است و آنان باید نه با زبان که با عمل، خود را از این جرم سنگین تبرئه کنند.

 

ایشان با یادآوری انگیزه‌های ضداسلامی در دستگاه‌های استکباری افزودند: به علت همین انگیزه‌هاست که مستکبران جلوی اهانت به اسلام و مقدسات را نگرفته‌اند و نخواهند گرفت.

 

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند.

 وجود خطوط قرمز مشخص در غرب برای جلوگیری از هر گونه تعرض به اصول استکباری از جمله این واقعیت‌ها بود.

رهبر انقلاب این پرسش را مطرح کردند که آیا کسی باور می‌کند در کشورهایی که با شدت و خشونت تمام، جلوی تعرض به اصول استکباری گرفته می‌شود، جلوگیری از اهانت به مقدسات شریف اسلام، مخالفت با آزادی بیان باشد؟

 

 ایشان خاطرنشان کردند: در بسیاری از کشورهای غربی، کسی جرأت نمی‌کند رویداد مجهول الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد و یا درباره سیاست‌های زشت اخلاقی استکبار از جمله همجنس بازی مطلبی منتشر کند، چگونه است که در این مواقع، آزادی بیان محلی از اعراب ندارد اما اهانت به اسلام و مقدسات اسلام تحت عنوان دروغین آزادی بیان، آزاد است؟

 رهبر انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها را دیکتاتورپرور نامیدند و با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ و ده‌ها ساله آمریکا از حسنی مبارک دیکتاتور مصر، محمدرضا پهلوی دیکتاتور ایران و دیکتاتورهای کنونی منطقه افزودند: با این کارنامه سیاه، آمریکایی‌ها چگونه ادعای دمکراسی خواهی و حمایت از آزادی سر می‌دهند؟

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تظاهرات اعتراض آمیز ملت‌ها به سمت مراکز سیاسی ـ اجتماعی آمریکا در کشورهای گوناگون را نشانه تنفر عمیق آن‌ها از سیاست‌های استکباری و صهیونیستی خواندند و خاطرنشان کردند: دلهای ملت‌ها از آمریکا پر است. به همین علت هنگامی که مثل حادثه اخیر، موردی و منفذی پیدا می‌شود، این خشم و نفرت بروز عمومی می‌یابد.

ایشان در پایان این بخش از سخنانشان تأکید کردند: بی‌گمان، خورشید اسلام در رویارویی مستکبران با این دین الهی، تابناک‌تر از همیشه خواهد درخشید و پیروزی از آن امت اسلامی خواهد بود.

 فرمانده کل قوا در سخنان خود در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، همچنین حضور در نیروهای مسلح از جمله ارتش را راهی نورانی و پرافتخار برشمردند و افزودند: جوانان عزیزی که با «انگیزه و عشق و بصیرت»، وارد این میدان می‌شوند، «ستایش ملت، سربلندی دنیوی و اجر الهی» را نصیب خود می‌سازند.

 

ایشان ایران امروز را دریای موّاجی از «عشق به پیشرفت و میل به تحرک و ابتکار و نوآوری» دانستند و خاطرنشان کردند: هر چه می‌گذرد، اهمیت و ارزش تاریخی تلاش در بنای جمهوری اسلامی و استحکام بخشیدن به این بنا بیشتر آشکار می‌شود که در این زمینه، نیروهای مسلح، وظایفی بزرگ بر عهده دارند.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: