10:47 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 265 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۶ شهريور - 7:40 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
سایر رسانه ها؛

رژیم صهیونیستی به ایران حمله نخواهد کرد

امروز نیز همچون همیشه ماه‌های اخیر، موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره حمله رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای ایران، یکی از عناوین مهم اخبار مطبوعات جهانی را از آن خود کرده است؛ اما این بار نه بحث تهدید حمله، بلکه کمتر شدن احتمال آن مطرح است.

 اظهارات دستیار وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رد احتمال حمله فوری این رژیم به ایران، اظهارات دبیر کل سازمان ملل در محکومیت توسل به هر گونه اقدام نظامی علیه ایران، تحلیل یک روزنامه انگلیسی از ماهیت تهدیدات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران و گزارشی از نقش ایران نشست چهارجانبه برای حل بحران سوریه، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است. 

به گزارش رسانه خبری تحلیلی گفتگو؛ تابناک نوشت، امروز نیز همچون همیشه ماه‌های اخیر، موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره حمله رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای ایران، یکی از عناوین مهم اخبار مطبوعات جهانی را از آن خود کرده است؛ اما این بار نه بحث تهدید حمله، بلکه کمتر شدن احتمال آن مطرح است. 

خبرگزاری «رویترز» در این باره اظهارات یکی از مقامات عالی‌رتبه اسرائیلی را منتشر کرده که موضوع حمله یکجانبه اسرائیل به ایران، به ویژه در هفته‌های آتی را منتفی دانسته است. 

«آموس گیلاد»، دستیار وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان این مسأله اظهار داشته بر خلاف گمانه‌زنی‌های پیشین، اسرائیل تعطیلات آرامی را در پیش خواهد داشت. رویترز موضوع بالا گرفتن اختلافات میان ایالات متحده و رژیم صهیونیستی بر سر ایران را مهمترین عامل کارآمد در این رابطه معرفی کرده و نوشته، این موضوع، موجب طرح دوباره بحث حمله احتمالی به تأسیسات هسته‌ای ایران شده است. 

در همین حال، «بان کی مون»، دبیر کل سازمان ملل نیز روز گذشته در اظهاراتی هر گونه توسل به زور در مسأله هسته‌ای ایران را نادرست خوانده و محکوم کرده است. 

به نوشته «تایمز اسرائیل»،‌ بان همچنین ایده حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران را «ناپذیرفته» خوانده و نسبت به «اظهارات خشونت‌آمیز» درباره این موضوع ابراز نگرانی کرده است. 

وی از دو طرف درگیر در مسأله هسته‌ای ایران خواسته تعهد خود را به گفت‌و‌گو نگه دارند. با این حال، مدعی شده مخالفت ایران با صدور اجازه به بازرسان آژانس برای بازرسی از مراکز مورد نظرشان، مهمترین عامل شکل گیری بحران در این زمینه بوده است. 

روزنامه انگلیسی «تلگراف» نیز یکی از مطالب امروز خود را به همین موضوع اختصاص داده و نوشته، تهدیدهای خشونت آمیز نتانیاهو علیه ایران، غرب را در لبه پرتگاه حمله احتمالی اسرائیل به ایران قرار داده است. این روزنامه همچنین مسأله کنونی را بزرگترین تصمیم در زندگی سیاسی نتانیاهو دانسته که بقای رژیم اسرائیل نیز بالقوه به همین مسأله وابسته است. 

در پایان، هفته نامه آنلاین «الاهرام» مصر گزارشی از نشست چهارجانبه هفته گذشته با حضور ایران، مصر، ترکیه و عربستان سعودی برای حل بحران سوریه منتشر کرده است. 

به نوشته این هفته نامه، نخستین هدف حاضرین در این نشست، تبادل دیدگاه‌ها درباره تحولات تراژیک در سوریه و راه‌های پایان دادن به خشونت‌ها در این کشور بوده؛ با این حال،‌‌ همان گونه که انتظار می‌رفت، نخستین نشست این گروه به نتیجه ملموس و چشمگیری ختم نشده است. با این حال، به باور تحلیلگر این هفته‌نامه، با وجود به دست نیامدن نتیجه ملموس، حضور ایران در این نشست از دید تحلیلگران به عنوان یک نکته مثبت در نظر گرفته شده است.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: