3:18 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 315 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ پنج شنبه ۳۰ شهريور - 6:58 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
سخنگوی وزارت امور خارجه:

جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم می‏کند

جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم نموده و با احساسات جریحه دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می‌کند.

گفتگو نیوز:  سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان چاپ کاریکاتور اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) از سوی نشریه فرانسوی که در پی اهانت‌های انتشار یافته از سوی فیلم آمریکایی به عمل آمده است را توطئه‌ای سازمان یافته دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم کرده و با احساسات جریحه دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می‌کند.

به گزارش منابع خبری رامین مهمان‌پرست، افزود: شواهد و قرائن ، نشان از ارادی بودن اینگونه اقدامات توهین آمیز از سوی محافل صهیونیستی در مقابله با موج بیداری اسلامی می دهد. روشن است دست زدن به اقدامات تحریك آمیز و موهن باعث غلیان احساسات پاك میلیونها مسلمان در سراسر جهان شده و آنان هیچگاه چنین اهانت هایی را بر نخواهند تافت.

مهمان‌پرست همچنین تاکید نمود: سکوت سیستماتیک و مستمر کشورهای غربی نسبت به اینگونه اقدامات منزجر کننده که در راستای اسلام ستیزی انجام می شود ، عامل اصلی استمرار این اقدامات موهن می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدیهی است اصل آزادی بیان و عقیده هیچگاه نمی بایست مستمسكی برای توهین به اعتقادات و باورهای مذهبی دیگر ملل جهان مورد استفاده قرار گرفته و این خود در تضاد با آزادیهای مصرح در منشور ملل متحد قرار دارد و انتظار می رود دولت فرانسه ضمن درك احساسات مذهبی مسلمانان در جهت محكومیت موارد توهین آمیز اقدامات لازم را بعمل آورد. نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: