10:31 صبح | ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
کد خبر: 64577 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير - 11:39 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
سردار سلامی:

نباید در مقابل کرونا سست شویم

وظیفه ما این است که براساس دستور، ولی امرمان با همه امکانات و توان در این مسئله حضور داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه گفت: ویروس کرونا سست نشده و همچنان در حال فعالیت است و هر روز جغرافیای جدیدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ما هم نباید سست شویم.


به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در نشست قرارگاه بهداشتی - درمانی سپاه که به صورت ویدئو کنفرانس با همه فرماندهان سپاه استانی برگزار شد، افزود: ویروس کرونا سست نشده و همچنان در حال فعالیت است و هر روز جغرافیای جدیدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ما هم نباید سست شویم.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: براساس تجارب چند ماه گذشته این بیماری فقط از طریق همکاری و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه قابل گذر است و از آنجایی که هنوز درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، نوع رفتار‌های ما در کاهش این بیماری تعیین کننده است.

وی از همه فرماندهان سپاه استانی خواست به ویژه در استان‌هایی که اوضاع شیوع کرونا نامناسب است، با همکاری مناسب با دانشگاه‌های علوم پزشکی همه مساعدت‌های لازم را که در موج اول بیماری به عمل آوردند، مجدد در بخش درمان، غربالگری، ضد عفونی کردن، نقاهتگاه‌ها و حتی در بخش غسل و کفن متوفیان ادامه دهند.

وی گفت: وظیفه ما این است که براساس دستور، ولی امرمان با همه امکانات و توان در این مسئله حضور داشته باشیم.

سرلشکر سلامی گفت: تولید و توزیع ماسک برای مردم و پاسداران همچنان در دستور کار باشد و کمک‌های مومنانه مجدد شروع شود.

فرمانده کل سپاه گفت: در جلسه‌ای که یکشنبه آینده با مسئولان دستگاه‌های حمایتی و انقلابی خواهیم داشت، موج دیگری از کمک‌ها را برنامه ریزی خواهیم کرد و آن‌هایی که به سبب بیماری کرونا دچار مشکلات معیشتی شده اند، مساعدت می‌شوند.

در این ارتباط ویدئو کنفرانسی فرماندهان سپاه استانی از آمادگی‌های خود برای مقابله با بیماری کرونا به ویژه در ایام همه گیری مجدد آن سخن گفتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم در این ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: قرارگاه زیستی سازمان بسیج دوباره تشکیل شده است و طرح‌های همه جانبه بیشتری را اجرا خواهیم کرد.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی افزود: در بحث تولید ماسک مکانیزه و بهداشتی تحت نظارت سازمان غذا و دارو فعالیت مان ادامه دارد که روزانه حدود ۵ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود، این تولیدات جدای آن دو مرکزی است که در غرب استان تهران ماسک تولید می‌کنند.

وی گفت: هماهنگی‌هایی با استان‌ها برای آغاز مرحله دوم کمک‌های مومنانه صورت گرفته است که براساس آن در دهه اول محرم انجام می‌شود و مرحله سوم کمک‌های مومنانه هم از اربعین آغاز خواهد شد و تلاش ما این است که در هماهنگی با نهاد‌ها بخش قابل توجهی از نیازمندان را در کشور پوشش دهیم.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: