11:14 عصر | ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
پرسش
کد خبر: 65456 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ يکشنبه ۹ شهريور - 1:18 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
سیدحسن نصرالله:

همه جهان هم اسرائیل را به رسمیت بشناسد ما نمی شناسیم

ملت های منطقه خواهان زندگی آزادانه و عزتمندانه در کشورهایشان با همه منابع و ثروتهای ملی هستند و می خواهند در کشوری با حاکمیت که مقابل هژمونی آمریکا و غارت منابعشان می ایستد زندگی کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان امروز یکشنبه در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی با بیان این که جنگ یمن ، جنگی آمریکایی است، کفت: ما مخالفت قاطع خود را با رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنیم حتی اگر همه جهان این رژیم را به رسمیت بشناسند.

به گزارش المیادین، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در این سخنان ضمن تسلیت به مناسبت عاشورای حسینی گفت: هرگاه باطل حاکم شود و حق غریب و بلکه متهم شود آن جاست که از همه مومنین و آزادگان توقع می رود که دست به اعتراض بزنند؛ اعتراضی که ممکن است تا پای شهادت هم بکشد.

وی گفت که ملت های منطقه خواهان زندگی آزادانه و عزتمندانه در کشورهایشان با همه منابع و ثروتهای ملی هستند و می خواهند در کشوری با حاکمیت که مقابل هژمونی آمریکا و غارت منابعشان می ایستد زندگی کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما ملتی عاشورایی هستیم و هیچگاه زیر بار ظلم و خواسته های ظالمانه نمی رویم. ما کنار مبارزان و مجاهدان با اشغالگری در فلسطین، قدس و لبنان و هر سرزمین عربی اشغال شده ای می مانیم. امام حسین دو موضع را به نمایش گذاشت، اول هنگامی که باطل منطق و سیاستش را در برگرفته است  و حق به موضوعی عجیب و محکوم تبدیل می‌شود. در آن زمان از تمام مومنان و آزادگان انتظار می رود موضعی اعتراض آمیز اتخاذ کنند که تا شهادت پیش برود. وقتی باطل تمام مسائل مردم را در برمی‌گیرد، چه زندگی‌ای؟ موضع دیگر اینکه سلطه جویان و اشغالگران دو گزینه را مطرح می کنند یا پذیرش راه حل‌های ذلت بار یا جنگ تحمیلی و پذیرش تبعات آن. گزینه مکتب کربلا روشن و قاطعانه و قوی است: هیهات من الذله. این موضع روز دهم کربلا است. موضع دوم فقط فلسطین نیست بلکه سراسر منطقه‌ای است که در آن زندگی می کنیم و به سرنوشت ملت‌ها و حکومت‌ها و گزینه‌های آن مربوط می شود و آنجا نیز بین حق و باطل کشمکش در جریان است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: