5:02 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر
پرسش
کد خبر: 65030 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد - 4:10 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام:

ما را متهم می‌کنند که ما واداده هستیم/ اقتدارگراها سرنا را از دهان گشادش می‌زنند/ هیچ راهی به جز جلب رضایت عمومی نداریم

برخی از آقایان ما را متهم می‌کنند که ما واداده هستیم، بزدل یا ترسو هستیم اما واقعیت این است که نه بزدل، نه وداده و نه ترسو هستیم و هرگز دوست نداریم بردگی یک کشور خارجی را بکنیم. ما معتقدیم که مصالح و منافع ملی کشور این است که بیش از جنجال و دعوا تعامل و صحبت کنیم.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: برای اینکه بتوانیم انقلاب را هدایت کنیم به جز اینکه رضایت عمومی (نه رضایت خواص) را جلب کنیم، هیچ راه دیگری نداریم.

«هادی غفاری»، عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره محدودیت‌های دولت برای اداره کشور گفت: قبلا هم گفته‌ام که مشکل ما مشکل ساختاری است، امروز باید یکبار برای همیشه مشکلمان را با دنیا حل کنیم. یک کشور وجود دارد که ما آن را غاصب می‌دانیم و دولت محسوب نمی‌شود بلکه یک حکومت زوری است تحت عنوان اسرائیل، این هیچ اما ایران می‌تواند با باقی کشورها صحبت کند.

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با تاکید بر اینکه صحبت کردن به معنای التماس کردن نیست، اظهار کرد: برخی از آقایان ما را متهم می‌کنند که ما واداده هستیم، بزدل یا ترسو هستیم اما واقعیت این است که نه بزدل، نه وداده و نه ترسو هستیم و هرگز دوست نداریم بردگی یک کشور خارجی را بکنیم. ما معتقدیم که مصالح و منافع ملی کشور این است که بیش از جنجال و دعوا تعامل و صحبت کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه تعامل به معنای وادادگی نیست، توضیح داد: بحث ما به هیچ عنوان وادادگی نیست بلکه می‌گوییم باید با دنیا صحبت کرد، باید منطقمان را با استدلال بیان کنیم و بعد به جای آنکه با دنیا با زبان تند و خشن صحبت کنیم، باید آرام بنشینیم و حرف‌هایمان را مطرح کنیم. در این صورت ما از شر تحریم‌ها راحت می‌شویم. اگر مشکل صادرات و واردات نفتمان حل شود و بتوانیم به راحتی ارز به داخل کشور تزریق کنیم، در این صورت خواهیم توانست با برنامه‌ریزی دقیق کشور را خوب اداره کنیم.

غفاری درباره مخالفین تعامل با دنیا عنوان کرد: نیروهای اقتدارگرا به صورت ناخواسته دارند تبدیل به عوامل دشمن می‌شوند یعنی به مردم فشار می‌آورند. اقتدارگراها سرنا را از دهان گشادش می‌زنند. برای اینکه بتوانیم انقلاب را هدایت کنیم به جز اینکه رضایت عمومی را(نه رضایت خواص) جلب کنیم، هیچ راه دیگری نداریم. رضایت با آزادی دادن به مردم و ایجاد رفاه اقتصادی نسبی ایجاد می‌شود و غیر از این راهی نیستنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: