10:49 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 328 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۳۱ شهريور - 2:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
در فرانسه صورت گرفت؛

محکومیت انتشار کاریکاتورهای موهن توسط مسلمانان فرانسوی

مسلمانان فرانسه، مراتب خشم و انزجار خود را از انتشار کاریکاتورهای جدید که درآن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) توهین شده است، به نمایش گذاشته‌اند.

گفتگو نیوز: مسلمانان فرانسه، مراتب خشم و انزجار خود را از انتشار کاریکاتورهای جدید که درآن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) توهین شده است، به نمایش گذاشته‌اند.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از آسوشیتد پرس، شورای مسلمانان فرانسه، روز چهارشنبه (۲۹ شهریور، ۱۹ سپتامبر) هفته نامه هجو آمیز شارلی ابدو را به شعله ور کردن احساسات ضد اسلامی در برهه‌ای حساس متهم کرده است.

محمد موسوی، رئیس شورای مسلمانان فرانسه گفت:  انتشار این کاریکاتورها، خشمی عمیق را موجب شده است. رئیس شورای مسلمانان فرانسه همچنین این کاریکاتورها را  غیرعادلانه و اسلام هراسانه توصیف کرد.

موسوی همچنین از جامعه مسلمانان فرانسه خواست تا آرامش خود را حفظ و از اقدامات تحریک آمیزخودداری کنند. دلیل بوبکر، متولی مسجد بزرگ پاریس نیزگفت: این یک اقدام تحریکآمیز، بی‌شرمانه، منزجر کننده و احمقانه است.

عبدالله ذکری، رئیس دیده بان مرکز مبارزه با اسلام ستیزی فرانسه نیز گفت، گروه تحت امر وی طرح اقامه دعوی علیه هفته نامه پاریسی شارلی ابدو را در دستور کار دارد. وی گفت: « این افراد می‌خواهند در فرانسه، مشکل درست کنند. شارلی ابدو می خواهد با استفاده از مسلمانان سودجویی کند.

در همین حال فرانسه، درپی انتشار کاریکاتورهای ضد اسلامی اخیر، تدابیر امنیتی را در سفارت‌خانه‌های این کشور در سراسر جهان تقویت کرده است. فرانسه همچنین اعلام کرده است که از روز جمعه (۳۱ شهریور،۲۱ سپتامبر) سفارت‌خانههای خود را در ۲۰ کشور اسلامی تعطیل خواهد کرد.

انتشار این تصاویر موهن، در بحبوحه خشم گسترده مسلمانان جهان از پخش فیلم موهن ضد اسلامی که در آن به مقدس ترین شخصیت اسلام، توهین شده، اتفاق افتاده است. این فیلم که در امریکا ساخته شده، اعتراضات گسترده‌ای را در جهان عرب، آفریقا، آسیا و برخی از کشورهای غربی به همراه داشته است. مسلمانان در ایران، ترکیه، سودان، یمن، تونس، بنگلادش، اندونزی، مالزی، هند، عراق، مراکش، سوریه، کویت، نیجریه، کنیا، استرالیا، انگلیس، امریکا، فرانسه و بلژیک و همچنین غزه و کشمیر برای محکوم کردن ساخت فیلم موهن به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام، تظاهرات متعددی برگزار کرده‌اند.

معترضان خشمگین همچنین عذرخواهی واشنگتن از جهان اسلام به خاطر ساخت و پخش این فیلم موهن را خواستار شده‌اند. گفته می‌شود، یهودیان هزینه‌های ۵ میلیون دلاری، این فیلم موهن ضد اسلامی را تامین کرده‌اند.

تصویر پلیس فرانسه که در مقابل دفتر هفته نامه فرانسوی«شارلی ابدو» در پاریس مستقر شده است( 19 سپتامبر 2012)

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: