3:48 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 268 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۶ شهريور - 8:14 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اجلاس عدم تعهد نشانگر آینده ای روشن در مدیریت دنیا است

گفتگو با حسین مظفر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم

گفتگو: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم گفت: اجلاس کشورهای غیر متعهد چه از لحاظ اجرائی و چه از لحاظ کمی و کیفی اجلاسی کم نظیر بود و قطعنامه هایی که صادر شد توانست ضربه محکمی به سلطه گران بین المللی وارد کند.

حسین مظفر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در گفت و گو با خبرنگار رسانه خبری تحلیلی گفتگو در رابطه با اجلاس عدم تعهد و برگزاری آن در ایران گفت: برگزاری این اجلاس در شرایط کنونی نشانگر نفوذ ایران اسلامی در جامعه بین المللی است.

وی اظهار داشت:  جمهوری اسلامی در جامعه جهانی آرمان هایش را باز کرده و در حقیقت رژیم صهیونیستی و آمریکا را در اجرائی کردن برنامه هایشان مبنی بر انزوای ایران ناامید نموده است.

مظفر در خصوص اهمیت و دستاوردهای اجلاس تصریح کرد: اجلاس کشورهای غیر متعهد چه از لحاظ اجرائی و چه از لحاظ کمی و کیفی اجلاسی کم نظیر بود و قطعنامه هایی که صادر شد توانست ضربه محکمی به سلطه گران بین المللی وارد کند.

وی گفت: برگزاری این اجلاس در ایران فرصت خوبی برای جمهوری اسلامی جهت بهره برداری درست است،  از موارد بسیار با اهمیتی که در این اجلاس مطرح شد می توان به عدم سوءاستفاده از سازمان های بین المللی که در حقیقت به عنوان ابزاری در خدمت سلطه گران است، حمایت از حق استفاده از انرژی هسته ای برای ایران، حمایت از حقوق مردم فلسطین و همچنین خلع سلاح هسته ای که در اختیار آمریکا است اشاره کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: دستاوردهای اجلاس عدم تعهد می تواند روحیه اعتماد به نفس را در اعضای این جنبش و همچنین مردم منطقه تقویت و قدرتمندی اعضای این جنبش را در مقابل سلطه گران مطرح نماید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم با توجه به نتایج بسیار خوب این اجلاس یادآور شد: برگزاری این اجلاس نشان دهنده آینده روشنی در مدیریت کلان دنیا است و امیدواریم جنبش بتواند همچنان ماهیت استقلال طلبانه خویش را حفظ  و دستاوردهای فراوانی را برای ایران اسلامی و دنیای امروز به بار آورد.

مظفر در ادامه به ایجاد ساز و کارهای جدید در سازمان های بین المللی اشاره کردو گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در حقیقت منشوری برای آینده اجلاس به حساب می آید.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص تهدید رسانه های صهیونیستی مبنی بر ترور برخی سران اذعان داشت: اقدام رسانه های صهیونیستی نظام بین الملل را به عنوان گرگی مطرح کرده است که به دنبال چپاول ضعیفان هستند  و نشان داد که در حقیقت نظام بین الملل نظام حقوق بشر نیست.

وی در ادامه افزود: طرح چنین موضوعی در حقیقت وجدان کشورهای آزاد را بیدار می کند  و به ملل جهان نشان می دهد که با چه گرگانی روبرو بوده اند که در صورت برآورده نکردن تقاضاهایشان جان و مال آن ها را نابود خواهد نمود.

*مرضبه مهدوی کیا

برچسب هابرچسب ها: مجلس,گفتگو,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: