9:40 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
کد خبر: 61095 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن - 6:27 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

استیضاح؛ سایه به سایه ترامپ در داووس

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز(سه‌شنبه) در هنگام ورود به محل اجلاس داووس سوئیس، با سوال خبرنگاران درباره فرایند استیضاح خود مواجه شد.

 شبکه تلویزیونی، پرسش و پاسخ کوتاه ترامپ با خبرنگاران را منتشر کرد. وی درحالی برای شرکت دراجلاس مجمع جهانی اقتصاد به داووس سفر کرده که قرار است فاز اجرایی استیضاح او در مجلس سنای آمریکا، امشب و تا ساعاتی دیگر کلید بخورد.

دونالد ترامپ که انتظار مواجه شدن با سوال خبرنگاران درباره پرونده استیضاح هزاران کیلومتر دورتر از کنگره را نداشت، در پاسخ ، بار دیگر به فرافکنی پرداخت و استیضاح را یک فریب دانست.

او دموکرات ها را کسانی دانست که به دنبال مقصریابی هستند و گفت: مقصریابی مدت‌هاست که در فرایند استیضاح جریان دارد.

به گزارش ایرنا، ترامپ سومین رئیس جمهوری است که در تاریخ آمریکا استیضاح می‌شود؛ در این رابطه تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده توسط شبکه سی‌ان‌ان بیانگر آن است که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها، محکومیت و برکناری او را خواستارند.
در این نظرسنجی که از افراد پرسیده شده بود آیا سنا در جلسه دادگاه ترامپ، رای به محکومیت و برکناری او بدهد، ۵۱ درصد به آن پاسخ مثبت داده‌ و ۴۵ درصد نیز پاسخ منفی دادند.

ترامپ که امروز وارد چهارمین سال دوره ریاست جمهوری خود می‌شود، طبق تحقیقات انجام شده، در سه سال اخیر، بیش از « ۱۶ هزار حرف غیرواقع، دروغ یا گمراه کننده» بر زبان رانده است.
به نوشته تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (the hill) ترامپ در مدت سه سال ریاست جمهوری خود ۱۶ هزار و ۲۴۱ حرف غیرواقع، دروغ و یا گمراه کننده گفته است.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: