11:06 صبح | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
کد خبر: 62931 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد - 3:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اعلام حالت فوق العاده در ایالت جورجیای آمریکا در پی گسترش اعتراضها

گسترش اعتراض ها و آشوب در ایالت های مختلف از جمله جورجیا مسئولان را واداشت که در این ایالت حالت فوق العاده اعلام کنند.

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، در پی گسترش اعتراض ها و آشوب در ایالت های مختلف آمریکا از جمله ایالت«جورجیا» مسئولان این ایالت حالت فوق العاده اعلام کرد.

در شهر «آتلانتا» در ایالت  جورجیا  مردم در حالی که شعار می‌ دادند «من نمی ‌توانم نفس بکشم» و «جان سیاه پوستان با ارزش است»، در خیابان ‌های این شهر تظاهرات کردند.

پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد هزاران نفر در اعتراض به اقدام اخیر پلیس آمریکا در کشتن یک سیاه پوست در شهرهای مختلف آمریکا تظاهرات کردند.

این در حالی ست که در برخی شهرها منع آمد و شد اعلام شده بود.

شرکت کنندگان در این تظاهرات ها با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکارد اقدام پلیس آمریکا را در کشتن یک شهروند سیاه پوست در «مینیاپولیس» محکوم کردند.

در شهر «نیواورلئانز» در ایالت «لوئیزیانا» هم شماری از مردم سفید پوست و رنگین پوست با سردادن شعار‌های ضدنژادپرستی در خیابان‌ ها اعتراض خود را به کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس ابراز داشتند.

در شهر «میلواکی» در ایالت «ویسکانسین» معترضان در حالی که نوشته «من نمی ‌توانم نفس بکشم» را در دست داشتند، علیه رفتار خشونت آمیز پلیس شعار دادند.

شهر «دنور» در ایالت «کلرادو» هم شاهد اعتراضات مشابهی بود. معترضان از مقابل ساختمان شهرداری در خیابان‌ های مجاور به راهپیمایی پرداختند تا خشم و اعتراض خود را از رفتار پلیس نژادپرست آمریکا نشان بدهند.

در «نیویورک» فعالان حقوق مدنی و مخالفان نژادپرستی با برپایی تجمعاتی به سخنرانی در این خصوص پرداختند.

در «هیوستون» ایالت «تگزاس» معترضان تا مقابل ساختمان شهرداری راهپیمایی کردند و شعار‌های ضدنژادپرستی سر دادند.

در «بوستون» در ایالت «ماساچوست» شماری از معترضان با تجمع در زمین بسکتبال این شهر خشم و انزجار خود را ابراز داشتند.

این در حالی است که تظاهرات در پایتخت، موجب تعطیلی موقت کاخ سفید شد.

بر اساس این گزارش، به دلیل حضور معترضان در اطراف کاخ سفید به خبرنگارانی که در داخل ساختمان کاخ سفید حضور داشتند دستور داده شد در داخل ساختمان باقی بمانند.معترضان فریاد می زدند: «نمی توانیم نفس بکشیم.»

خبرنگاران گزارش دادند که مدتی بعد کاخ سفید از تعطیلی درآمده است.

‌ساعاتی پیش نیز منابع خبری آمریکا از بازداشت مأمور پلیسی که این شهروند سیاهپوست را به قتل رسانده بود، خبر دادند، اما این خبر تاثیری در آرام کردن مردم و توقف اعتراضات نداشت.

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: