4:37 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 64465 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير - 2:13 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

سورپرایز حماس برای اسرائیل: خون می‌ریزیم

گام‌های سیاسی نظیر معامله قرن و انتقال سفارت به قدس همه مردود هستند، باید موضعی عملی گرفت آن‌هم از طریق مقابله مستقیم با دشمن صهیونیستی و درگیری با آن به لحاظ میدانی، سیاسی، مردمی و دیپلماتیک.

رئیس سابق دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه حماس برنامه‌ای را برای مقابله با طرح الحاق در صورت اجرایی شدنش دارد، گفت: ما می‌خواهیم خون اشغالگران را که به دنبال الحاق هستند، بریزیم، می‌خواهیم سربازان و شهرک‌نشینان را به وحشیت بیندازیم. این نبردی عادلانه و موفق است.


به گزارش گفتگو نیوز به نقل از ایسنا، خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگویی انحصاری با همایش ایده عربی گفت، اسرائیل روزهایش به شماره افتاده و یکی از دلایل آن سیاست توسعه طلبی است که بار دیگر لحاظ کرده و این سیاست شکست خورده آن را متحمل شکست‌های متعددی خواهد کرد.

مشعل برنامه‌ای برای پاسخ به تصمیم الحاق ارائه کرده و گفته است: گام‌های سیاسی نظیر معامله قرن و انتقال سفارت به قدس همه مردود هستند، باید موضعی عملی گرفت آن‌هم از طریق مقابله مستقیم با دشمن صهیونیستی و درگیری با آن به لحاظ میدانی، سیاسی، مردمی و دیپلماتیک.

رئیس سابق دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: در صورت توسعه اشغالگری در کرانه باختری رویارویی مستقیم افزایش خواهد یافت و قبل از کل این مسائل باید وحدت ملی فلسطینی به وجود بیاید و تشکیلات خودگردان این رویکرد را دنبال کند.

این مسؤول فلسطینی تاکید کرد: ما ملتی بزرگ داریم که شکست نخوردند و تسلیم نشدند، ما مقاومتی بزرگ داریم، افکار عمومی جهانی به نفع فلسطینی‌هاست زیرا سیاست‌های نتانیاهو و رئیس‌جمهوری آمریکا با محکومیت گسترده جهانی روبه‌رو شده است.

مشعل ادامه داد: ما می‌خواهیم خون اشغالگران را که به دنبال الحاق هستند، بریزیم، می‌خواهیم سربازان و شهرک‌نشینان را به وحشیت بیندازیم. این نبردی عادلانه و موفق است.

او درباره تلاش‌های گمراه‌کننده آمریکایی به ادعای مخالفت با طرح‌های الحاق هشدار داد و گفت، واشنگتن کسی است که پشت تمام این طرح‌ها قرار دارد.

مشعل تاکید کرد: تلاش‌هایی اسرائیلی برای کنار زدن اردن وجود دارند آنهم به واسطه تعویق طرح الحاق غور اردن اما این تنها یک فریب است زمان الحاق بسیار خطرناک است و نتانیاهو می‌ترسد هم‌پیمانش ترامپ در انتخابات رای نیاورد، او می‌ترسد اختلافاتش با بنی گانتس (رهبر حزب آبی - سفید) اوج بگیرد از این رو عجله می‌کند این طرح اجرایی شود.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: