4:47 عصر | ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
کد خبر: 64617 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير - 7:02 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

داوود محمدی: عبدالله نوری جایگزین خوبی برای عارف است

«در جریان اصلاح‌طلبی شخصیت‌های بزرگی هستند که توانمندی برعهده‌گرفتن ریاست شورا را دارند و اسم هرکدام از آن‌ها از سوی افراد مختلفی مطرح می‌شود». او تأکید کرد: «عبدالله نوری جایگزین خوبی برای عارف است».

محمدی، دبیرکل انجمن اسلامی معلمان، درباره این موضوع به خبرگزاری «ایلنا» گفت: «در هر سه دوره تشکیل شورای عالی، آقای عارف از سوی اعضای شورا به‌عنوان رئیس انتخاب شد، بنابراین طبیعی است که مسئله استعفای ایشان هم باید در شورا مطرح شود؛ هم استعفای ایشان و هم استعفای آقای موسوی‌لاری باید در شورا مطرح، بررسی و درباره آن‌ها تصمیم‌گیری شود... شورای عالی ساختاری متشکل از معاونت و مسئولان کمیته‌ها را دارد و همچنان می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و این‌گونه نیست که تنها رئیس داشته باشد».

 
او ادامه داد: «نکته دیگر اینکه تشکیل شورای سیاست‌گذاری نشئت‌گرفته از فعالیت شورای هماهنگی است و لازم بود این استعفا به دوستان اعلام شود؛ منتها به سبب وقفه‌ای که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمد، جلسات مدتی تشکیل نشد، اما در نخستین جلسه، استعفا به اطلاع دوستان رسید و اعضای شورای هماهنگی در جریان آن بودند. بااین‌حال، محتوای صحبت‌ها به این صورت بود که عمده افراد به استعفای آقای عارف اعتقاد نداشتند و نظر اعضا هم بر این بود که این استعفا باید در شورای عالی سیاست‌گذاری مطرح شود؛ چراکه ایشان ازسوی اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاب شده بود، بنابراین باید جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری تشکیل شود و این استعفا در آنجا مطرح شود تا اعضا درباره تأیید یا عدم تأیید آن تصمیم بگیرند».
 
دبیرکل انجمن اسلامی معلمان همچنین درباره مطرح‌شدن اسامی افراد مختلف ازجمله عبدالله نوری برای ریاست شورای عالی سیاست‌گذاری گفت: «در جریان اصلاح‌طلبی شخصیت‌های بزرگی هستند که توانمندی برعهده‌گرفتن ریاست شورا را دارند و اسم هرکدام از آن‌ها از سوی افراد مختلفی مطرح می‌شود». او تأکید کرد: «عبدالله نوری جایگزین خوبی برای عارف است».
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: