5:16 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 64921 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد - 10:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آخرین خبرها از انفجار بیروت: تاکنون بیش از ۲۵ کشته و ۲۵۰۰ زخمی/ ادامه روند انتقال مجروحان به بیمارستان ها+ فیلم و تصاویر

در حالی که هنوز ماهیت دقیق این انفجار مشخص نشده، برخی منابع ازجمله شبکه خبری اسکای نیوز عربی انفجار بیروت را ناشی از وقوع دو انفجار پی در پی در یک انبار مواد منفجره اعلام کردندو شبکه المیادین نیز اعلام کرد که این انفجار اقدامی تروریستی نیست.

 


 

 

انفجار مهیبی عصر امروز(سه شنبه) بیروت پایتخت لبنان را به لرزه درآورد.وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد که تاکنون بیش از ۲۵ نفر کشته و ۲۵۰۰ نفر دیگز نیز مجروح شده اند.

به گزارش شفقنا، در حالی که هنوز ماهیت دقیق این انفجار مشخص نشده، برخی منابع ازجمله شبکه خبری اسکای نیوز عربی انفجار بیروت را ناشی  از وقوع دو انفجار پی در پی در یک انبار مواد منفجره اعلام کردندو شبکه المیادین نیز اعلام کرد که این انفجار اقدامی تروریستی نیست.

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:26

 

در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است.

با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد منفجره (مانند طرقه) واقع در بندر بیروت رخ داده است.

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داده که انفجار مهیبی در بیروت رخ داده و صدای آن در سراسر پایتخت لبنان شنیده شده است.

با این حال همین خبرگزاری در خبری دیگر اعلام کرد که هنوز دلیل و محل دقیق انفجار مشخص نشده اما دفتر این خبرگزاری در مرکز بیروت براثر این انفجار به لرزه درآمده و دود غلیظی در آسمان بیروت مشاهده شده است.

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.

شبکه المیادین لبنان نیز با تأیید وقوع انفجار در بندر بیروت، گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد، این انفجار تروریستی نیست.

خبرنگار اسکای نیوز عربی در بیروت نیز اعلام کرد که وقوع دو انفجار پی در پی در بندر بیروت تایید شده است.

المیادین نیز از زخمی شدن صدها نفر در این انفجار خبر داد و اعلام کرد: دهها مجروح به بیمارستان های نزدیک محل وقوع انفجار منتقل شده اند.

خبرنگار این شبکه افزود: انباری که در آن انفجار رخ داده، حاوی ماده بنزین بوده است. انفجار منجر به شکسته شدن شیشه های ساختمان های مجاور در بیروت شده است.

وی با اشاره تلفات مادی شدید ناشی از انفجار در بندر بیروت در ادامه گزارش داد: نیروهای ارتش لبنان و خودروهای آمبولانس زیادی برای انتقال مجروحان این انفجار به محل حادثه رسیده اند.

همزمان شبکه خبری اسکای نیوز عربی هم در خبری اعلام کرد که خبرهایی از کشته شدن دست کم یک نفر در این انفجار مخابره شده است.

خبرنگار المیادین در فلسطین نیز در این باره گزارش داد: رسانه های اسرائیلی درباره  وجود سلاح حزب الله در بندر بیروت سخنی به میان نیاورده اند.

وی افزود: آنچه برخی سایت های وابسته به احزاب لبنانی به نقل از رسانه های اسرائیلی منتشر شده اند، ساختگی است.

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:03

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:10

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:20

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:12

براساس گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، وزیر بهداشت لبنان در این باره گفت که انفجار ناشی از مواد منفجره بوده و شمار زخمی ها بسیار بالاست.

این شبکه همچنین اعلام کرد که «بدری ضاهر» مدیرکل گمرک لبنان اعلام کرده که در جریان این انفجار یک انبار مواد شیمیایی در بندر بیروت منفجر شده است.

واکنش آمریکا

جسیکا مک نالتی سخنگوی پنتاگون نیز در واکنش به انفجار بیروت گفت: ما تحولات انفجار در بیروت را رصد می کنیم و اظهار نظر  در این خصوص هنوز زود است.

فرماندهی مرکزی آمریکا هم در واکنش به انفجار اعلام کرد: درباره تلفات انسانی بالای انفجار بیروت نگرانیم و در حال پیگیری گزارش ها هستیم.

آتش سوزی همچنان ادامه دارد

خبرنگار المیادین در بیروت گزارش  داد که آتش سوزی در انبار شماره ۱۲ و جایی که انفجار رخ داده، همچنان ادامه دارد.

براساس گزارش این شبکه، روند انتقال مجروحان انفجار همچنان ادامه دارد و براثر انفجار به ساختمان های زیادی خسارت وارد آمده است.

المیادین افزود که نگرانی هایی از وقوع شمار زیاد کشته شدگان ناشی از این انفجار وجود دارد. انبار غلات در بندر بیروت براثر این انفجار به طور کامل تخریب شده است.

 

 

 

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:03

 

اسکای نیوز: وقوع ۲ انفجار پی در پی در بندر بیروت/ دست کم ۱۰ کشته

شبکه خبری اسکای نیوز  عربی در خبری اعلام کرد که وقوع دو انفجار پی در پی در داخل بندر بیروت تایید شده است.

همین شبکه افزود: مدیر امنیت عمومی لبنان کشته شدن شماری از افراد در این دو انفجار را تایید کرده است.

اسکای نیوز به نقل از منابع پزشکی از کشته شدن دست کم ۱۰ نفر در این انفجارها خبر داده است.

همزمان المیادین نیز گزارش داد که آمبولانس ها همچنان در حال انتقال مجروحان هستند و محافل پزشکی از کشته شدن شماری از افراد در این انفجار خبر می دهند.

براساس گزارش این شبکه، مدیر کل گمرک لبنان اعلام کرده که ماده نیترات دلیل انفجار عظیم در بندر بیروت بوده است.

رویترز به نقل از منابع امنیتی لبنان گزارش داد دستکم در انفجار امروز ده نفر جان خود را از دست داده اند

الجزیره به نقل از مدیرکل امنیت عمومی لبنان: آنچه رخ داد به دلیل انفجار ترقه ها نبوده است، بلکه به دلیل انفجار مواد منفجره قوی بوده است که از چند سال پیش مصادره شده بود

استاندار بیروت انفجار در بندر این شهر را یک «فاجعه ملی» خواند و آن را با انفجار هیروشیما مقایسه کرد.

منابع رسمی اسرائیلی اعلام کردند که اسرائیل  با آنچه در لبنان رخ داده، هیچ ارتباطی  ندارد.

نمایشگر ویدیو

 
00:00
 
00:20

امنیت عمومی لبنان: اطلاعات تایید شده انفجار را منتشر خواهیم کرد

مدیرکل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که نمی تواند تحقیقات را پیش‌بینی کرد و پس از اتمام آن، اطلاعات تایید شده این حادثه را منتشر خواهیم کرد.

به نقل از المیادین، سرتیپ «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان به وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: آنچه رخ داد به دلیل انفجار ترقه ها نبوده است، بلکه به دلیل انفجار مواد منفجره قوی بوده است که از چند سال پیش مصادره شده بود.

عباس ابراهیم تاکید کرد: نمی توان تحقیقات را پیش‎‌بینی کرد و پس از اتمام تحقیقات و تایید اطلاعات آن را منتشر و در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

استاندار بیروت در پی انفجار: پایتخت، شهری فاجعه زده شده است

استاندار بیروت اعلام کرد که بیروت شهری فاجعه زده شده است.

به نقل از الجزیره، در پی انفجاری که در مرکز بیروت رخ داد، استاندار بیروت این شهر را شهری فاجعه زده خواند.

شبکه اسکای نیوز نیز در خبری فوری از استاندار بیروت نقل کرد: تیم آتش‌نشانی مفقود شده است و ما نمی‌دانیم که نیروهای آنها کجا هستند، این انفجار شبیه انفجار هیروشیما و ناکازاکی است.

در حال تکمیل …نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: