2:26 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۲۸ شهريور
پرسش
کد خبر: 64924 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد - 8:32 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

کادر درمان

یگانه خدامی

با شدت گرفتن بیماری کرونا در کشور و بالا رفتن آمار افراد بستری شده در بیمارستان‌ها خیلی‌ها نگران کادر درمان هستند و درباره آنها می‌نویسند. پزشکان و پرستارانی هم در شبکه‌های اجتماعی از شرایطی که این روزها دارند می‌گویند و از مردم می‌خواهند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. عکس‌هایی هم از تعدادی از کادر درمان که خودشان هم کرونا گرفته‌اند منتشر شده که بسیاری از کاربران را متأثر کرده:

 «‏امروز ۱۱ روز است که از بیمار مبتلا به ‎کرونا مراقبت می‌کنم. علاوه بر همه مراقبت‌ها و نگرانی نسبت به روند بیماری در او، خودم هم برای پیشگیری، علاوه بر رعایت همه پروتکل‌ها، به جز وقت غذا خوردن و وضو ‎ماسک می‌زنم.این فقط قطره‌ای است از دریای رنجی که ‎کادر درمان در این ۶ماه متحمل شدند.»
  «‏طرف میگه اونی که میخواد کنکور بده با وجود ماسک نمی‌تونه... یعنی طرف میخواد دو ساعت با ماسک امتحان بده نمیشه! بیچاره این کادر درمان که یکی دو شیفت با ماسک و لباس مخصوص دارند کار می‌کنند»
  «برای پسرم زنگ زده‌اید؟ امیرحسینم رفت؛ دلم برای مامان گفتنش تنگ شده است.» گریه می‌کند. صدای گریه‌ها و نفس کشیدن‌هایش، سکوت را می‌شــکند. لحظاتی می‌گذرد تا دوباره این مادر شهید مدافع ســلامت صحبتش را شروع کند: «امیرحسینم عاشــق کارش بود. همیشه می‌گفت: مامان! من قســم خورده‌ام.»
  «‏واقعاً دم پزشک و پرستار جماعت گرم تو این بحران کرونا مؤدب با حوصله با صبر زیاد زیر اون همه ماسک و تجهیزات به همه رسیدگی می‌کردن»
 «‌‏کادر درمان و مردم یکی یکی پر پر میشن و برخی همچنان به کرونا به‌عنوان شبه بحران نگاه میکنن! خواهش می‌کنم به فکر کادر درمان باشید، برگزاری کنکور ارشد (۴، ۵، ۶ روزه دیگر) و سراسری فقط آنان را از پا میندازد»
  «‏من الان دیدم یکی که خیلی هم ادعای حمایت از کادر درمان رو داشت از صبحونه خوردنش تو جاده شمال استوری گذاشته»
  «‌‎چرا مثل کشورهای دیگه منع مسافرت بین شهری، منع عروسی و مجلس ختم نمی‌گذارید و جریمه نمی‌کنید؟ حداقل جلوی این سه مورد رو بگیرید. مردم رعایت نمی‌کنند چون فکر می‌کنند مرگ برای همسایه است، تاوانش رو کادر درمان میده»
  «‏مامانم هر سال سوم امام حسین آش می‌پخت و روضه  برپا می‌کرد. امسال بهم سپرده یه مغازه که ترجیحاً ماسک‌های درست حسابی نه از این بیخود‌ها، میفروشه را پیدا کنم تا ماسک بگیریم واسه کادر درمان.»
  «‏استوری تکان‌دهنده یکی از پرستاران اورژانس قزوین: دومین روزه که با سرم سر شیفت هستم؛ همه همکارام خسته‌اند؛ اینقدر بی‌رحم نباشین. توروخدا ماسک بزنین»
  «‏بشدت نگران وضعیت کادر درمان مراکز درمانی کشور اعم از پزشکان عزیز پرستاران بهیاران و کلیه افراد شاغل در حوزه بهداشت و سلامت هستم. هیچ‌کس به فکر بار سنگینی که بر دوش این عزیزانه نیست.
 
 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: