6:13 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر
پرسش
کد خبر: 64940 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد - 12:10 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اگر پول برانکو آماده است پس چرا پرداخت نمی شود؟!

در روزهای اخیر پرسپولیس توانسته نیمی از مطالبات زلاتکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ را پرداخت کند اما این در شرایطی است که باشگاه ایرانی در تماسی که به تازگی با برانکو و وکیلش داشته به آنها اعلام کرده است جدا از پرداخت کامل پول زلاتکو، ایگور و مارکو استیلینوویچ بخش زیادی از طلب یک میلیون و ۱۱۳ هزار یورویی خود مربی کروات را هم می پردازد.

 پس از اختلافات بوجود آمده میان برانکو و باشگاه پرسپولیس و جدایی این مربی کروات از جمع سرخپوشان باشگاه نتوانسته مطالبات این مربی را تا این لحظه پرداخت کند و پرسپولیس در آستانه محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی قرار دارد.

با توجه به اینکه مهلت داده شده فیفا به باشگاه پرسپولیس بابت پرداخت بدهی برانکو رو به اتمام است و مدیران باشگاه تا این لحظه اقدام موثر و لازم برای پرداخت مطالبات مربی کروات را انجام ندادند بنظر می رسد که گه جریمه فیفا قطعی خواهد بود و در در روزهای گذشته بارها به این موضوع پرداخته  شده که پرسپولیسی ها باید طبق رای فیفا نهایتا تا فردا ۱۶مردادماه با برانکو و دستیاران کرواتش تسویه حساب کنند و کارشناسان حقوقی فوتبال هم از عواقبی که ممکن است در صورت عدم پرداخت این بدهی ها برای پرسپولیس داشته باشد، صحبت کرده اند و واکنش های متفاوتی که برخی از کارشناسان به عواقب پرداخت نکردن مطالبات اشاره کردندکه این واکنش ها نگرانی را برای هواداران سرخپوش ایجاد کرده است.

رسول پناه: به زودی طلب برانکو را پرداخت می کنیم – پول بیرانوند نرسیده است

مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: در شرایط دشواری هستیم که چند پرونده بین المللی که ممکن است برای پرسپولیس دردسرساز شوند، در مراحل مهمی هستند و بعد از پرداخت نشدن طلب مربیان و بازیکنان خارجی در یکی، دو سال گذشته اکنون آن زمان تاریخی و سرنوشت ساز برای باشگاه فرا رسیده است.

او ادامه داد: با خودمان تعارف نداریم. پیش از این با برانکوی بزرگ خوب رفتار نشد و او بعد از کسب ۷ جام با پرسپولیس شایسته این موقعیت نبود. اما با وجود مسائل و مشکلات مالی فراوان، استارت حل کامل این مشکل و راحت کردن خیال هواداران از چند ماه پیش زده شده است. از جمله اینکه از مدت ها قبل تلاش ها در زمینه های حقوقی، نامه نگاری ها و تامین منابع مالی آغاز شده و گام های مهمی هم در این جهت برداشته شده است.

رسول پناه گفت: باشگاه پرسپولیس در حال حاضر در تلاش است تا از منابع مختلف، نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز اقدام کند و امیدواریم با تلاش هایی که در هیات مدیره و از سوی معاونان و مدیران و همه ارکان مجموعه در حال انجام است موفق به انجام این مهم شویم. به این معنی که به جای استفاده از ظرفیت های حقوقی برای عقب انداختن پرداخت ها و ارجاع آن به آینده و احتمالا مدیران آینده، نسبت به حل مشکل هر چند سخت و دشوار اقدام شود. در این مسیر قطعا حمایت روانی و معنوی هواداران بسیار موثر خواهد بود و انگیزه و انرژی لازم را به مجموعه خواهد داد.

معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس: پول برانکو را کامل می دهیم و محروم نمی شویم/ مشخص بود که بازداشتم شایعه است

رضا یلوه درباره بحث پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ اظهار داشت: طلب برانکو خوشبختانه به خوبی مدیریت شد و روز گذشته (سه شنبه) هم جلسه ای به همراه رسول پناه، خبیری و حسینی با مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، آقای کسرایی و خانم اسدی داشتیم و رأی صادرشده به طور کامل بررسی شد. خوشبختانه بخشی از طلب برانکو و دستیارانش هم آماده شده است و این بدهی را پرداخت خواهیم کرد.
وی درباره اینکه آیا طلب برانکو قبل از موعد اعلام شده از سوی فیفا (۱۶ مرداد) پرداخت خواهد شد، گفت: خود رسول پناه به طور کامل در این مورد توضیح خواهد داد، اما مطمئناً دیگر نه خطر محرومیت و نه بحث بسته شدن پنجره نقل وانتقالاتی، پرسپولیس را تهدید نمی کند.

وکیل برانکو: پرداخت پول به موکل من دروغ است

در روزهای اخیر پرسپولیس توانسته نیمی از مطالبات زلاتکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ را پرداخت کند اما این در شرایطی است که باشگاه ایرانی در تماسی که به تازگی با برانکو و وکیلش داشته به آنها اعلام کرده است جدا از پرداخت کامل پول زلاتکو، ایگور و مارکو استیلینوویچ بخش زیادی از طلب یک میلیون و ۱۱۳ هزار یورویی خود مربی کروات را هم می پردازد.
دارو بوسیچ، وکیل برانکو در روزهای اخیر بارها اعلام کرده حاضر به دریافت مطالبات وی به شکل قسطی نیست و پرسپولیس باید کل مطالبات برانکو را به شکل یکجا و کامل پرداخت کند.
هرچند ظاهرا پرسپولیسی ها بخشی از پول برانکو را آماده کرده اند اما به نظر می رسد این سرمربی تاکید دارد تا ۱۶ مرداد باید کل پول خود را از پرسپولیس دریافت کند در غیر این صورت بحث فرصت یک ماهه پرسپولیس برای فرار از محرومیت و به احتمال زیاد کسر جریمه وارد مرحله نهایی خواهد شد

با اینکه در پرونده شکایت مربیان و بازیکنان خارجی با باشگاه های ایران همیشه باشگاه ها ایرانی محکوم شدند و جریمه های سنگین را پرداخت کردند و با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس در این مدت طولانی نتوانسته مطالبات برانکو را پرداخت کند و  آخرین فرصت قانونی فیفا برای پرداخت پول به برانکو یک روز دیگر یعنی فردا شانزدهم مردادماه به پایان می‌رسد، بنظر می رسد که باشگاه پرسپولیس، قرار نیست پول برانکو را پرداخت کند و باید همچنان منتظر باشیم تا ببینم که فیفا می‌تواند باشگاه پرسپولیس را جریمه کند یا نه؟
 
شفقنا
 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: