4:17 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 64973 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد - 9:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تشریح خدمات جمعیت هلال احمر در لبنان

تیم درمانی متشکل از یک تیم ۲۵ نفره متخصصان، جراحان، تکنسین های اتاق عمل و بیهوشی و تیم های پرستاری است. همراه این تیم نیز محموله دارویی به کشور لبنان ارسال شده است.

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر توضیحاتی درباره خدمات جمعیت هلال احمر ایران در لبنان در پی حادثه انفجار در بیروت مطرح کرد.


 به گزارش ایلنا، فرید مرادیان معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر درباره محموله های اعزام شده به کشور لبنان در پی انفجار در بیروت گفت: همانطور که می دانید با عنایت ویژه و دستور رییس جمعیت هلال احمر وهمکاری سایر نهادها و هدایت ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با یک محموله ویژه درمانی غذایی و یک تیم مجهز امدادی درمانی وارد فرودگاه بیروت شدیم.

وی ادامه داد: تیم درمانی متشکل از یک تیم ۲۵ نفره متخصصان، جراحان، تکنسین های اتاق عمل و بیهوشی و تیم های پرستاری است. همراه این تیم نیز محموله دارویی به کشور لبنان ارسال شده است.
مرادیان تصریح کرد: همچنین یک واحد بیمارستان سیار RDH همراه این تیم اعزام شده است. همچنین بالغ بر ۴۰ تن محموله غذایی به همراه این تیم ارسال شده و به صلیب سرخ لبنان تحویل داده شده است. 

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: بیمارستان صحرایی در حاشیه دانشگاه ملی لبنان واقع شده است و تیم کاملی است که انشالله ارائه خدمت خواهیم کرد.

مرادیان با اشاره به اینکه محموله های غذایی و دارویی تجهیزات پزشکی در تهران آماده اعزام است، تصریح کرد: ما منتظر درخواست استمداد احتمالی دولت لبنان یا صلیب سرخ لبنان هستیم که در راستای همکاری بشردوستانه این محموله ها را به کشور لبنان ارسال کنیم. ما در راستای اصول هفتگانه و اهداف ۴ گانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر وظایفی در راستای خدمات بشردوستانه بر عهده داریم. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای در دنیا دارد و جز ارکان تصمیم گیرنده و تصمیم ساز در صلیب سرخ و هلال احمر است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین هلال احمر ایران در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا یا منطقه منا قوی ترین جمعیت ملی است، قدرت و سبقه این جمعیت و تجارب که در زمینه همکاری های بین المللی دارد ایجاب می کند که در مناطق آسیب دیده و حادثه دیده حضور پیدا کند. همانطور که در حوادث مختلف طبیعی مانند زلزله کرمانشاه و سیل سال گذشته سازمانهای بین المللی و مردم نهاد از کشورهای مختلف به ما کمک کردند ما هم باید متقابلا این کمک ها را پاسخ داده و در صحنه های بین المللی وارد شویم و مساعدت هایی که بخش از تکالیف قانونی ما است را ارائه دهیم.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: