3:24 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 65057 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد - 10:38 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

کامالا هریس معاون جو بایدن در کارزار رقابت با دونالد ترامپ

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا، سناتور کامالا هریس، رقیب سابقش در رقابت های درون حزبی، را به عنوان معاون خود در کارزار رقابت با دونالد ترامپ برگزیده است.

 جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا، سناتور کامالا هریس، رقیب سابقش در رقابت های درون حزبی، را به عنوان معاون خود در کارزار رقابت با دونالد ترامپ برگزیده است.

کامالا هریس که از سال ۲۰۱۷ میلادی یکی از سناتورهای کالیفرنیا بوده سیاستمداری از طیف میانه روی حزب دموکرات محسوب می شود. او دادستان محلی شهر سان فرانسیسکو و دادستانی کل کالیفرنیا را نیز در کارنامه خود دارد. مادر وی هندی و پدرش جامائیکایی است.
در جریان اعتراضات اخیر علیه خشونت نژادی پلیس آمریکا، طیف‌های گوناگون دموکرات مواضع خانم هریس درباره اصلاحات پلیس را ستوده‌اند.
سناتور هریس در اولین مناظره انتخاباتی ماه ژوئن ۲۰۱۹ با جو بایدن درباره نظرات گذشته وی در مخالفت با پایان اجباری تفکیک نژادی اتوبوس های مدارس به شدت درگیر شد. خانم هریس که در آن دوران یکی از نامزدهای مطرح محسوب می‌شد، پس از شکست در مبارزات، در اوایل ماه مارس سال جاری حمایتش از جو بایدن در برابر رقیب اصلی او یعنی سناتور برنی سندرز اعلام کرد.
 
خانم هریس در پی اعلام برگزیده شدن خود در توییتی گفت: «جو بایدن می تواند مردم آمریکا را متحد کند زیرا او زندگی خود را صرف جنگیدن برای ما کرده است. و به عنوان رئیس جمهور ، او آمریکایی را بنا می کند که مطابق آرمان های ما باشد. من مفتخرم که به عنوان نامزد حزب برای معاونت رییس جمهوری به او بپیوندم.»

سوزان رایس - از رقبای خانم هریس برای سمت معاونت آقای بایدن و نیز مشاور امنیت ملی سابق باراک اوباما‌ - نیز با صدور بیانیه ای از تصمیم جو بایدن حمایت و از خانم هریس تمجید کرد.
ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با صدور بیانیه ای کامالا هریس را فردی «ریاکار» خواند که با کنار گذاشتن اصول گذشته خود، به طیف چپ حزب دموکرات پیوسته است.
ستاد آقای ترامپ گفت: «چندی پیش بود که کامالا هریس جو بایدن را نژادپرست نامید و خواستار عذرخواهی او شد که هرگز دریافت نکرد. واضح است که کمالای ریاکار اصول اخلاق خود را رها خواهد کرد، و همچنین سعی خواهد کرد که سوابق خود را به عنوان دادستان دفن کند تا از این طریق افراط گرایان ضد پلیسی که حزب دموکرات را کنترل کنند راضی نگه دارد.»
 باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا، طی بیانیه ای از این تصمیم جو بایدن استقبال کرد و گفت: «این روز خوبی برای کشور ماست.»

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: