3:38 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 65355 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ شهريور - 10:30 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

حمایت بانك جهانی از كسب‌ و كارهای كوچك آسیا

«ویوِك پاتاك» مدیر واحد آسیای شرقی و اقیانوسیه در موسسه مالی بین‌المللی (بازوی تامین مالی بخش خصوصی بانك جهانی IFC) گفت: با بحرانی روبه‌رو هستیم كه تاكنون مشابه آن را ندیده‌ایم. وی افزود: هیچ دستورالعملی وجود نداشته و مردم همچنان در حال یاد گرفتن نحوه واكنش به آن هستند؛ تمركز روی حفظ كسب و كارهای كوچك و متوسط معطوف است زیرا آنها مولدان بزرگ كار هستند. این مشاغل ستون فقرات اكثر اقتصادهای این منطقه محسوب می‌شوند. موسسه مالی بین‌المللی تا اینجای كار بیش از یك میلیارد دلار بودجه مرتبط با ویروس كرونا به كسب و كارهای كوچك و متوسط و كشاورزان منطقه آسیا اختصاص داده است.

این بودجه تا پایان ژوئن، ۵۵۴ میلیون دلار كمك به شركت‌های تولیدی، كشاورزی و بخش خدمات و همچنین ۴۹۲ میلیون دلار كمك به تامین خطوط تجاری، بانك‌ها، گردشگری و شركت‌های بهداشتی را شامل می‌شود. بانك جهانی در ژوئن برآورد خود را برای منطقه تحت پوشش پاتاك به‌روزرسانی و برای این منطقه در سال جاری رشد كلی ۰.۵ درصدی را پیش‌بینی كرد كه پایین‌ترین نرخ توسعه و رشد اقتصادی از سال ۱۹۶۷ تاكنون محسوب می‌شود.

این نهاد به تاثیر قرنطینه، افت قیمت كامودیتی‌ها و تنگنای شرایط مالی جهان اشاره كرد و هشدار داد كه بیشتر كشورهای منطقه جز چین، با خطر افزایش ركود در صورت تداوم شیوع روبه‌رو هستند. این سازمان روی كسب و كارهای كوچك و متوسط تمركز كرده زیرا بیشتر كمك میلیارد دلاری دولت در برنامه‌های محرك كرونایی به دست این كسب و كارها نرسیده و بانك‌های تجاری نیز به دلیل هراس از افزایش وام‌های بد و تعویق یا عدم بازپرداخت بدهی توسط وام‌گیرندگان از اعطای اعتبار بیشتر به آنان خودداری كرده‌اند.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: