5:10 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 65397 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ جمعه ۷ شهريور - 11:05 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

شینزو آبه از سمت خود کناره گیری می کند

دفتر نخست وزیر ژاپن در واکنشی گفت که خبر استعفای نخست وزیر بلافاصله قابل تایید نیست. دفتر نخست وزیر همچنین افزود که آقای آبه در حال دیدار با مقامات عالی رتبه در مقر حزب لیبرال دموکرات است. نگرانی‌ها از بیماری آبه از اوایل تابستان و غاز شد وقتی که نخست وزیر برای دو هفته متوالی برای معاینات پزشکی به بیمارستان توکیو مراجعه کرد.

رسانه‌های ژاپن روز جمعه اعلام کردند که شینزو آبه، نخست وزیر این کشور قصد دارد به دلیل شرایط سلامتی‌اش از سمت خود کناره گیری کند.


به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن، ان‌اچ‌کی، آقای آبه از مشکل التهاب روده رنج می‌برد. این تلویزیون می‌گوید که آقای آبه استعفای خود را روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس یک عضو حزب حاکم ژاپن این خبر را تایید کرده است.

با این حال دفتر نخست وزیر ژاپن در واکنشی گفت که خبر استعفای نخست وزیر بلافاصله قابل تایید نیست. دفتر نخست وزیر همچنین افزود که آقای آبه در حال دیدار با مقامات عالی رتبه در مقر حزب لیبرال دموکرات است. نگرانی‌ها از بیماری آبه از اوایل تابستان و غاز شد وقتی که نخست وزیر برای دو هفته متوالی برای معاینات پزشکی به بیمارستان توکیو مراجعه کرد.

دوره نخست وزیری آقای آبه در سپتامبر سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد. به نظر می‌رسد که او تا زمان انتخاب نخست وزیر جدید در سمت خود بماند.
برچسب هابرچسب ها: شینزو آبه,ژاپن,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: